- Novinky 2016 -

17.12.2016

Dnes jsme s Ebby vyrazily doplnit řady honců a především zástupců nežného pohlaví na místní hon. Užily jsme si krásný zimní den, Ebby pracovala naprosto zkušeně, takže mi udělala velkou radost.

 oddelovaci cara

10.12.2016

Z Ebby je po štěňátkách pořádný kus ženské, ale už se opět začíná dostávat do správné kondice, srst jí krásně roste, konečně i na ocásku :-), tak pro ukázku jedna aktuální postojovka.

 oddelovaci cara

26.11.2016

Jak ten čas letí! Je to pro mě jako včera, co se naše štěňátka z vrhu "A" narodila a přitom jsou dnes na světě už 7 měsíců! Konečně se ke mně také dostaly fotky od naší milé návštěvy, která se byla za štěňátky podívat, tak jsem si zpětně mohla zavzpomínat, jaké to byly vyjukané malé černé kuličky, když poprvé uviděly pořádného psího kamaráda :-). Pár fotek našich drobečků jsem tedy doplnila ještě do fotogalerie zde.

 oddelovaci cara

11.11.2016

Také Missi nám roste do krásy! Už je z ní takhle veliká holka :-)

 oddelovaci cara

30.10.2016

Máme za sebou pěkných pár akčních dní, tak začneme pěkně od konce:

Sobotu 29. října jsme strávili na mezinárodní výstavě psů v Praze. Naši chovatelskou stanici reprezentovala Zara, která při své výstavní premiéře porazila s paničkou Kristýnkou svou soupeřku a vyhrála tak třídu dorostu! Holky to na poprvé zvládly perfektně a úspěšně tak odstartovaly výstavní kariéru.

MVP Praha - rozhodčí p. Jos De Cuyper (B)

Arietta Shine of Night "Zara" - Velmi nadějná 1

 

Po výstavě jsme se ve Stromovce sešli s Bertou, takže se holky spolu pěkně vyběhaly a dokonce nám i krásně zapózovaly :-)

Zara a Berta

 

O den dříve, tedy v pátek 28. října, jsme si na druhém konci republiky naplánovali s Aireen a Abby vycházku na Ondřejník. Počasí nám vyšlo dokonale, slunce spolu s podzimním listím a horami navodilo krásnou atmosféru a holky se spolu pořádně vyřádily. Děkuji moc majitelům, že přistoupili na můj plán, a já jsem tak mohla vidět, jak holky hezky vyrostly. Akorát s pózováním už to bylo tentokrát horší :-)

Aireen a Abby

 

A na závěr nemůžu zapomenout ani na Andyho, který se nám opět přijel ukázat v celé své kráse. A jelikož mám za posledních pár dní opravdu hodně fotek našich dětiček a byla by škoda je neukázat, tak je všechny naleznete zde.

Andy

 oddelovaci cara

20.10.2016

Dnes jsme se v Brně sešli s Agátkou, poprvé od doby, co odjela do nového domova, takže jsem se nestačila divit, v jakou vyrostla pěknou slečnu :-).

 oddelovaci cara

15.10.2016

Máme úspěšně složeny další zkoušky! Tentokrát jsme vyrazily na Klubové podzimní zkoušky RK CZ konané v Neslovicích u Brna a opět jsme je dokončily ve II. ceně!

Rozhodčí dnes byli opravdu hodně přísní, nic jim neuniklo, takže pouze tři pejsci skončili v I. ceně. Nám se stala osudnou hned první disciplína, a sice vlečka s pernatou, kdy se mi nepodařilo Ebby správně vypustit a musela jsem ji nasazovat na vlečku hned dvakrát, přičemž ani podruhé to nebylo úplně ideální, takže jsme dostaly za 2, a přišly tak ihned po první disciplíně o umístění v I. ceně. V dalších disciplínách už jsme ale nebyly tak pod tlakem, jelikož nám už o tolik nešlo, takže zbytek disciplín jsme zvládly s přehledem a dokončily jsme zkoušky ve II. ceně.

Získaly jsme tak další cenné rady a zkušenosti, takže víme, co musíme ještě zlepšit a na co se více zaměřit. A hlavně máme velkou motivaci na příští rok, a sice prolomit konečně naše II. ceny :-).

KPZ Neslovice

Ebony Kiss Bohemian Ariston - II. cena, 183 bodů, nos 4

 oddelovaci cara

10.10.2016

Další pěkné zprávy chodí od našich dětiček z vrhu "A". Pro ukázku přidávám fotky Aireenky a Otárka.

 oddelovaci cara

19.9.2016

Úspěšný víkend je za námi!

V sobotu 17.9. jsme vyrazili s Ebby a Andíkem na klubovou výstavu retrieverů do Oslavan. Flaty posuzovala uznávaná paní rozhodčí Ann Youens z Velké Británie. Počasí nebylo nejlepší, ale s tím už se musí na těchto venkovních výstavách počítat. Jako první šel na řadu Andy. Ačkoliv to pro něj byla premiéra, v kruhu byl moc šikovný, stál jako profík a i při běhání se krásně předváděl. Od paní rozhodčí tak dostal moc pěkný posudek a ocenění "Velmi nadějný 2".

Andy

Později šla na řadu Ebby. Celkem jsme se báli, jestli jsme se neunáhlili Ebby přihlásit, jelikož ještě není po štěňátkách se srstí úplně ve formě, a ačkoliv byla paní rozhodčí moc milá, zároveň také posuzovala velice přísně, výbornými známkami šetřila a nebála se použít i horší ocenění než VD. Náš strach byl ale neoprávněný, paní rozhodčí byla z Ebby nadšená, takže jsme dostali známku "výborná" a super posudek :-).

KVR Oslavany - rozhodčí paní Ann Youens (GB)

Andy Shine of Night (třída štěňat) - VN2

Ebony Kiss Bohemian Ariston (třída otevřená) - V4

Posudek Ebby: moc se mi líbí její hlava, pěkná přední stavba, dobré zadní úhlení, chtěla bych ji vidět v plné srsti, obdiv majiteli, že je fena po štěňatech v této kondici

Druhý den, tedy v neděli 18.9., jsme se s Ebby vydaly k Brnu do Popůvek na Klubové zkoušky vodních prací. Jediné, co jsem si na začátku dne přála, bylo, abychom zkoušky nějak zvládnuly a neudělaly si ostudu. Natrénováno jsme sice měly, ale člověk nikdy neví.

Bohužel hned na začátku zkoušek nám los moc nepřál, a my jsme tak musely jít na jednotlivé disciplíny jako první. Úvodní disciplínu jsme nezačaly sice úplně nejlépe, jelikož mě Ebby pozlobila při přinášení kachny z hluboké vody, ale další disciplíny jsme už zvládaly s přehledem, a tak jsem měla najednou před poslední disciplínou vidinu toho nejkrásnějšího možného výsledku. Bohužel jak to tak na zkouškách bývá, tak předčasně. Při poslední disciplíně "chování na stanovišti u vody" se už Ebby asi nemohla dočkat, kdy bude po všem, takže byla trochu neklidná, a tím jsme nakonec spadly do druhé ceny.

I tak si ale myslím, že je to pro nás super výsledek, jelikož to byly naše úplně první vyšší zkoušky vůbec a navíc tak brzy po štěňátkách. Nebudu tvrdit, že jsme si tento den užily, ale všichni rozhodčí byli moc milí a hodní, atmosféra celkem fajn, takže už se příště nebudeme snad tolik bát :-). Tímto se tedy Ebby stala lovecky upotřebitelnou fenou a zároveň splnila další z podmínek k udělení titulu Šampion krásy CZ!

KZVP (CACT) - Brno venkov

Ebony Kiss Bohemian Ariston - II. cena, 149/172 b.

 oddelovaci cara

14.9.2016

Dnes nás opět navštívil Andy. Nejprve si pohrál s maminkou a poté jsme se věnovali tréninku na první výstavu, která se blíží mílovými kroky. Andík je rozený profík, takže postoj mu problém vůbec nedělal, horší už je to trochu s tím běháním :-).

 oddelovaci cara

5.9.2016

Jelikož flati zbožňují vodu a ne jinak je to i u naší Ebby, přidávám ještě pár jejích "mokrých" fotek z prázdnin:

a sice z výcviku
 

s kámoškou Angie
 

a také jednu z kurzu potápění :-D

 oddelovaci cara

28.8.2016

Dnes jsem nemohla uvěřit svým očím, když mi přišly fotky naší Bertičky. Málem jsem ji nepoznala, protože z našeho buřtíka je úplně nohatý hubeňourek :-). A protože fotek našich odchovanečků je více a více, naleznete je teď všechny také na rajčeti.

 oddelovaci cara

26.8.2016

Prázdniny se nám chýlí ke konci, a tak jsme s Ebby vyrazili užít si ještě trochu druhohor :-)

 oddelovaci cara

24.8.2016

A opět pár fotek našich prcků:

Airunka

 

Missi a Otárek
 

Zarinka a Andík
 

a unavený Astonek

 oddelovaci cara

19.8.2016

Dnes nás opět přijel navštívit Andy a už maminu pěkně dorůstá :-)

 oddelovaci cara

10.8.2016

Jelikož se to tu momentálně plní pouze fotkami našich dětiček, tak přidávám také pár fotek Ebby z výcviku a z našeho prázdninového výletování.

 oddelovaci cara

5.8.2016

Tak opět pár fotek našich prcků z nových domovů:

Zarinka se svojí paničkou a jejich "high5" :-D
 

Missi
 

a ještě mokrá Agátka a lumpík Andík :-)

 oddelovaci cara

26.7.2016

Naši prckové z vrhu "A" jsou na světě už 3 měsíce! Jsem moc ráda, že všichni našli tak úžasné rodiny a jsou s námi i nadále v kontaktu. Z nového domova se hlásí také Abby!

 oddelovaci cara

22.7.2016

A ještě jednou modelka Airunka :-)

 oddelovaci cara

21.7.2016

Dnes jsme měli moc milou a vzácnou návštěvu! Navštívil nás Andík se svojí rodinkou. Jsem moc ráda, že si to u nás s maminkou tak užil a že jsem mohla opět vidět, jak krásně roste.

 oddelovaci cara

20.7.2016

Pozdrav z nového domova posílají také Zarinka (vlevo) a Astonek :-)

 oddelovaci cara

11.7.2016

Parné dny si Ebby užívá podle svých představ :-)

 oddelovaci cara

10.7.2016

Z nového domova zdraví také:

Agátka
 

Andy
 

i Aireenka

 oddelovaci cara

7.7.2016

Pozdrav z nového domova posílají také Otárek (vlevo) a Bertička :-)

 oddelovaci cara

4.7.2016

Tak v sobotu jsme osiřeli úplně, jelikož do nového domova až do Plzně odjel i poslední Astonek. Mějte se v nových rodinách krásně, broučci moji! A jelikož maminka Ebby nenesla odchod posledních dětiček také úplně dobře, zkusili jsme ji zaměstnat tím, že jsme poprvé vyzkoušeli k aportu králíka. A moc jí to šlo, no posuďte sami :-)

 oddelovaci cara

1.7.2016

Tak už máme zase o dvě holčičky méně, neboť dnes zamířila do nového domova u Zlína světle fialová Missi a včera odjela se svou novou rodinkou k Mníšku pod Brdy světle žlutá Zara, která se bude připravovat na slibnou loveckou kariéru :-). S maminkou už tak zůstal osamocený pouze Astonek.

 oddelovaci cara

29.6.2016

Moc děkuji všem majitelům našich štěňátek za zprávy z nových domovů a za takovou péči, kterou jim poskytují. Z nového domova posílá pozdrav také tmavě fialová Aireenka, která si užívá se svým novým parťákem Dárečkem :-).

 oddelovaci cara

26.6.2016

Máme za sebou týden plný loučení, neboť do nového domova odjelo hned 6 štěňátek. Po Aireence, která nás opustila už v sobotu, odjela ve středu do nového domova u Frýdku-Místku také tmavě žlutá holčička Abby, ve čtvrtek zamířila do Prahy růžová Assia, v pátek odjela rovněž do Prahy oranžová Bertička a do Tišnova také červená Agátka a v sobotu nás opustili oba zelení kluci, tmavě zelený Otárek odjel do Jablonce nad Nisou a světle zelený Andík měl od nás cestu nejkratší, a to do Třebíče. Takže nám tu zůstali poslední tři prckové, světle žlutá holčička Zara, světle fialová Missi a modrý Aston, kteří se odjezdu do nového domova dočkají během příštího týdne.

 oddelovaci cara

18.6.2016

Jako první zamířila do nového domova tmavě fialová holčička Aireen, která bude nyní bydlet v Karviné. Měj se tam Aireenko krásně!

 oddelovaci cara

17.6.2016

Výbavička pro štěňátka je na světě, takže už nám nic nebrání v jejich odchodu do nových domovů.

 oddelovaci cara

15.6.2016

Štěňátka jsou na světě sedm týdnů, což znamená, že se pomalu blíží čas jejich odchodu do nových domovů. Všichni pěkně rostou, vytahují se jim nožky do výšky, rostou ouška a protahují se čumáčky, takže už více připomínají malé flatíky. Jsou to také pěkní lumpíci, rádi zahradničí, upravují veškeré věci do podoby podle svých představ a dohromady jsou neohrožení a silní ve vymýšlení jakýchkoliv lumpáren. Přikládám poslední společnou fotku, než se rozprchnou do nových domovů :-).

oddelovaci cara

9.6.2016

Štěňátka oslavila 6. týden života, a tak byl nejvyšší čas na návštěvu paní veterinářky. Ta všechny prcky důkladně prohlédla, naočkovala a načipovala. A ještě dostali pochvalu, jací jsou to šikulové. Nechybělo opět ani vážení, abychom zjistili, jak štěňátka přibírají. Všichni jsou vyrovnaní a pohybují se kolem 4 kg, jenom oranžová Bertička měla na váze o nosnosti 5 kg "ERROR" :-). Tak na ni musíme do příště pořídit lepší váhu :-). A také jsme prcky zase vyfotili, všechny fotky najdete na rajčeti.

 oddelovaci cara

31.5.2016

Štěňátka dnes oslavila pátý týden života!!! Všichni už zkušeně baští kašičku i granulky, což se výrazně projevuje jak na jejich velikosti, tak i na jejich váze, neboť téměř všichni už váží skoro 3 kg. Tedy až na oranžovou holčičku, ta už se pomalu blíží ke 4 kg :). Štěňátka byla také podruhé odčervena a příští týden nás čeká první očkování a čipování. Všichni si venku užívají slunečného počasí a začínají být čím dál tím rychlejší a divočejší, hodně si hrají, vrčí a kousají :). Seznámili se také se všemi dětskými návštěvami, a že jich u nás nebylo málo, a už se potkali i s dalšími pejsky.

 oddelovaci cara

29.5.2016

Jelikož čas neúprosně letí a našim štěňátkům už bude téměř 5 týdnů, bylo na čase udělat jim první fotky v postoji. Byla to premiéra jak pro ně, tak i pro nás, ale nakonec se nám fotky celkem povedly. Nejzkušeněji si počínal modrý klučík a z holek byly rozenými modelkami slečna oranžová, růžová, červená a světle žlutá. Všechny fotky opět naleznete na rajčeti.

 oddelovaci cara

26.5.2016

Socializace štěňátek je v plném proudu ;-)

 oddelovaci cara

22.5.2016

Tento víkend nám počasí přálo, tak štěňátka poprvé vykoukla ven. Ze začátku byli všichni spíše ostýchaví, ale po pár dnech už řádili venku na zahradě jako draci. Všem jsme opět nafotili portrétové fotečky, všechny je naleznete zde.

 oddelovaci cara

17.5.2016

To to letí, štěňátkům jsou dnes už 3 týdny! Všichni koukají, slyší, vzájemně si hrají a ťapkají. Začínají být také pěkně zvědaví, tak už se těším, až se začnou pořádně projevovat také jejich povahy a konečně u nich uvidíme nějaký rozdíl, ne jenom ten váhový :). Pomalu zkoušíme přikrmovat kaší, takže nám skončilo období krásných čistých miminek a přichází období těch upatlaných :).

 oddelovaci cara

14.5.2016

Ze štěňátek rostou malí pejsci, už to nejsou žádné myšičky, tak jsme jim i jejich mamince dnes udělali aktuální fotečky. Přikládám jednu fotku na ukázku, ostatní naleznete na rajčeti :)

 oddelovaci cara

10.5.2016

Štěňátka jsou na světě už 14 dní a jsou den ode dne větší a šikovnější! Všichni už váží téměř 1 kilogram, mají očička otevřená, pokouší se vydávat zvuky podobné štěkotu, na nožičkách získávají stabilitu a už se i navzájem spolu oňufávají :). Dnes proběhly také první kosmetické úpravy, kdy jsme jim zastřihli drápky. Byla to celkem dřina, jelikož někteří u toho celkem protestovali :)

 oddelovaci cara

8.5.2016

A je to tady! První odvážlivci se rozhodli rozlepit očička a podívat se na svět! :) Mezi těmito šťastlivci je zatím oranžová holčička, světle žlutá holčička a tmavě zelený pejsek. Vypadá to ale, že zbytek štěňátek si to co nevidět také nenechá ujít a bude je brzy následovat. Nicméně oranžová holčička měla na focení s očičkama asi trošku jiný názor :). A dalším naším rekordmanem je teď modrý klučík, který jako první překonal hranici 1 kg váhy! :)

 oddelovaci cara

3.5.2016

Štěňátka oslavila první týden života! Už jsou z nich pěkní cvalíci, všichni krásně rostou a prospívají. Když se jim něco nelíbí, umí se také mnohem hlasitěji ozvat a pomalu se začínají stavět i na nožičky. Všechna štěňátka už mají také vybraná jména a na správné majitele čekají nakonec ještě 3 holčičky. Fotografie štěňátek nově naleznete také na www.shine-of-night.rajce.idnes.cz.

 oddelovaci cara

26.4.2016

V úterý 26. dubna se nám narodilo 10 krásných štěňátek, 3 chlapečci a 7 holčiček! Pyšnými rodiči se stali Ebony Kiss Bohemian Ariston a Susedalens Remington Sendero. Štěňátka se mají čile k světu, volná je poslední holčička! Více informací o štěňátkách naleznete zde. Pokud máte o štěňátko z naší chovatelské stanice zájem, neváhejte nás kontaktovat!

 oddelovaci cara

23.4.2016

Blížíme se do finále! Přibližně kolem 26. dubna očekáváme narození štěňátek! Držte nám palce :)

 oddelovaci cara

18.4.2016

Poslední nákupy jsou za námi a vše pro štěňátka máme konečně připraveno! Tady je malá ochutnávka :)

 oddelovaci cara

16.4.2016

Přesně o den později oslavil 3. narozeniny také tatínek našeho očekávaného vrhu Levis - Susedalens Remington Sendero. V celé své aktuální kráse ho můžete vidět níže na fotce.

 oddelovaci cara

15.4.2016

Ebby má 3. narozeniny!

Je to neuvěřitelné, jak ten čas letí. Zdá se to jako včera a přitom je to už 3 roky, co se naše holčička narodila. Přejeme jí hlavně hodně zdraví a aby to všechno za pár dní úspěšně zvládla!!! Tento významný den jsme opět pořádně oslavili a samozřejmě nemohl chybět ani dortík :)

 oddelovaci cara

10.4.2016

Tak opět po týdnu přidávám aktuální fotku naší nastávající maminky (46. den březosti). Bříško roste každým dnem, tak uvidíme, kolik štěňátek se nám tam schovává :)

 oddelovaci cara

8.4.2016

Sice nám do porodu ještě téměř 20 dní zbývá, ale dnes už jsme začali pomalu zabydlovat porodní bednu. A moc se nám v ní líbilo! Jenom je v ní zatím až moc místa, tak už se nemůžeme dočkat, až se zaplní malými černými mrňousky :)

 oddelovaci cara

2.4.2016

Dnes jsme se pustili do výroby porodní bedny. Naše těhulka nám celou dobu pomáhala a hotovou bednu pak musela ihned i vyzkoušet. A prý dobrý :o). Zároveň vylezlo po dlouhé době sluníčko, tak jsme udělali i pár nových fotek.

 oddelovaci cara

27.3.2016

Naše budoucí "mamina" si březost náležitě užívá, postupně začíná být opatrnější a klidnější, má velkou chuť k jídlu a docela se za ten měsíc i zakulatila, ačkoliv to tak z fotky zatím moc nevypadá. Tak uvidíme, kolik štěňátek se jí v bříšku ukrývá :). Pro ilustraci jedna aktuální fotka (25. den březosti).

 oddelovaci cara

21. 3. 2016

Máme potvrzenou březost!!!

Náš únorový výlet za Levisem byl úspěšný, dnes jsme se na ultrazvuku dozvěděli, že u nás na jaře prckové budou! Přibližně za měsíc se nám tedy narodí štěňátka z perspektivního spojení Ebony Kiss Bohemian Ariston x Susedalens Remington Sendero. Rezervace na štěňátka přijímáme již nyní, neváhejte nás proto kontaktovat :). Více informací o tomto vrhu naleznete v sekci Štěňátka.

 oddelovaci cara

25. 2. 2016

Máme nakryto!!!

Dnes jsme se s Ebby vydali na výlet za naším ženichem Levisem, takže pokud vše dobře dopadne, přibližně na konci dubna bychom se mohli dočkat malých černých kuliček! Jestli byl náš výlet úspěšný, se dozvíme přibližně za měsíc. Zatím se můžete mrknout, jak jim to spolu slušelo :)

 oddelovaci cara

6. - 7. 2. 2016

O prvním únorovém víkendu jsme se zúčastnili mezinárodní výstavy psů Duocacib v Brně a opět se nám dařilo. Ebby se celý víkend krásně předváděla a v silně obsazené otevřené třídě (8 fen) jsme po oba dny získali známku výbornou a moc krásné posudky!

Tímto jsme prozatím zakončili naši výstavní sezónu a nyní už se budeme soustředit na štěňátka :)

Sobota - rozhodčí pan František Korda

Ebony Kiss Bohemian Ariston (třída otevřená) - V

Neděle - rozhodčí paní Linda Voláriková (SK)

Ebony Kiss Bohemian Ariston (třída otevřená) - V3

 

Starší novinky

2013-2015