- Novinky 2023 -

20.11.2023

Bazi jede na vítězné vlně! :-)

V sobotu jsme opět s Lenkou a Lolou vyrazily na náš asi zatím nejšílenější výlet na mezinárodní výstavu do polského města Lodź. Šestihodinová cesta byla nekonečná, ale vyplatilo se. Bazooka obdržela od polské paní rozhodčí opět to nejlepší možné hodnocení. Vyhrála třídu pracovní, poté CACIB a poté se stala nejlepším flatíkem. V závěrečných soutěžích se tak mohla proběhnout dokonce dvakrát. V FCI skupině VIII. nezabodovala, ale mezi pracovními psy ano, stala se třetím nejkrásnějším pracovním jedincem. Tímto výsledkem si Bazi rozběhala polského šampiona krásy a jelikož jsme byly poprvé i v další třetí zemi, než jenom Česko a Slovensko, ziskem CACIBa se Bazi stává také mezinárodním výstavním šampionem C.I.E. - vůbec prvním v naší chovatelské stanici.

Ani Lola nezůstala moc pozadu a skončila hned za Bazookou s CACem a res. CACIBem. Holky posbíraly, co se dalo :-)

MVP Lodź - rozhodčí Malgorzata Wieremiejczyk-Wierzchovska (PL), BIS Working Irina Poletaeva (FI)

Bazooka Shine of Night (třída pracovní) - V1, CWC, CACIB, NDSwR, nejlepší pracovní pes, BOB, BIS Working III. => interšampion C.I.E.

Lodz1Lodz2


5.11.2023

Užíváme si podzim s ústeckou retrívří smečkou :-)

podzim


31.10.2023

Poslední říjnový víkend jsme s Bazookou, naší kamarádkou Lenkou a její flatkou Lolou vyrazily na třídenní výstavu do Bratislavy. Bazi opět nezklamala a hned v pátek vyhrála BOBa. Mohly jsme se tak odpoledne proběhnout i v závěrečných soutěžích. Tam jsme postoupily mezi nejhezčích šest jedinců VIII. FCI skupiny, nicméně na medailové pozice už jsme nedosáhly. Ale aspoň máme krásnou vzpomínku od profi fotografů. 

V sobotu Bazooka navázala na svůj páteční úspěch, ale tentokrát si od polského rozhodčího odnesla i přes nádherný posudek "jen" BOSe :-D. Naopak v neděli měl pan rozhodčí trochu jiný vkus, preferoval úplně jiné typy flatů, takže bohužel zlatý hattrick a zisk třetího CACe se nekonal, tudíž slovenský Grandšampion nám jenom o vlásek uniknul.

Nicméně i když se nám v neděli nedařilo s Bazi, BOBa jsem si tentokrát vyběhala s Lolinkou. Naše výprava tak byla velice úspěšná, holky si dohromady odváží 3x CACIB, 2x BOB a 1x BOS a mohly jsme prezentovat flatíky v odpoledních soutěžích dokonce dva dny ze tří.
  

Pátek - rozhodčí p. Vladimír Piskay (SK)
Bazooka Shine of Night (tř. šampionů) - V1, CAC, CACIB, BOB

Sobota - rozhodčí p. Andrzej Stepinski (PL)
Bazooka Shine of Night (tř. šampionů) - V1, CAC, CACIB, BOS

Neděle - rozhodčí p. Rui Oliveira (PT)
Bazooka Shine of Night (tř. šampionů) - V2, res. CAC

Bratislava1


16.9.2023

Přesně po roční výstavní pauze jsme vyrazily na mezinárodní výstavu do Klatov. Cirinka měla premiéru ve třídě štěňátek a vedla si moc hezky, nicméně skončila na posledním místě ze tří, neboť ostatní štěňátka byla mladší a mnohem roztomilejší :-D.

Bazooka jela především jako doprovod a morální podpora, jelikož stále ještě není po štěňátkách se srstí úplně v kondici. Bazi ale zase nezklamala, vyhrála třídu krásných šampionek a dlouho se pak pan rozhodčí rozhodoval, jestli dá CACIB jí nebo druhé fence z otevřené třídy. Nakonec zvítězila druhá fena a Bazi obdržela res. CACIB. I tak je to takhle brzy po štěňátkách super výsledek a ziskem třetího CACe ze třídy šampionů se Bazi stává také Grandšampionem České republiky!


MVP Klatovy – rozhodčí p. Jan Zdařil

Cerenia Shine of Night (třída štěňat) – Velmi nadějná 3

Bazooka Shine of Night (třída šampionů) – Výborná 1, CAC, res. CACIB -> GrandCH CZ

Klatovy1Klatovy2

 
9.9.2023

V sobotu jsme se s holkami vypravily na Kokořínsko, kde jsme si užili krásný slunečný den s naším žlutým chlapečkem Coddym a jeho páníčky. Počasí nám přálo, mimina se vyblbnula jak na suchu, tak ve vodě.

sCoddym

 
21.8.2023

Cirinka trénuje aporty z vody. Jako správný flat je ve vodě jako doma :-)

voda3voda2


25.7.2023

Béčka slaví 5. narozeniny! Přejeme všem hodně zdraví a spoustu lumpáren. Ať dělají majitelům radost ještě minimálně dalších 5 let.

Bazooka a Bannie

Bazooka5Bannie5a

Barchi a Buffy

Barchi5aBuffy5a

Baily

Baily5

 
23.7.2023

Cirinka má 4 měsíce, a tak byl čas na nové fotky, roste ve velkou krasavici. Holky zapozovaly i společně.

Ciri1Ciri4Ciri2Ciri3


15.7.2023

Užíváme si procházek v Ústí s partou flatíků, socializujeme :-)

usti1usti2

2.7.2023

Dnes jsme navštívili zeleného chlapečka Garyho. S Cirinkou se vyřádili a Bazi si užila rybníček, který má Gary přímo za domem. Pro flata naprosto parádní podmínky k životu :-D.

Garry2Garry4Garry3Garry1

30.6.2023

Bazince přišlo dlouho očekávané psaní z Belgie. Po téměř 4 měsících jsme se dočkali a přišel oficiálně uznaný Mezinárodní šampion C.I.B.!

CIBm

23.6.2023

Dnes jsou to dva roky, co jsme se museli rozloučit s Ebby. Posíláme pozdrav za duhu

17.6.2023

Cirinka nám roste do krásy, tak byl čas na nové fotky. Bazi vypadá 10 týdnů po porodu také naprosto skvěle, tak uvidíme, jestli jí to vydrží.

25.5.2023

Dnes se k nám vrátil zpět Cliff. Nicméně dlouho si to u nás neužije, neboť už o víkendu se může těšit na své nové pánečky, tentokrát už snad definitivní…

Cliff1Cliff2

20.5.2023

Prckové posílají první pozdravy z nových domovů. Zatím se všichni aklimatizují, koušou, zlobí, dělají majitelům radosti i starosti jako každá správná štěňátka.

15.5.2023

Uplynulý víkend byl u nás ve znamení loučení. Nakonec do nových domovů odjela úplně všechna štěňátka. Nejblíže to měl k Poličce fialový Caesar, ostatní vážili trochu delší cestu. Růžová Corinka zamířila do Břeclavi, zelený Gary jel až k Mimoni, modrý Clarion do Hradce Králové a žlutý Coddy zamířil k Mladé Boleslavi. Asi nejdelší cestu si užil béžový Cliff, který odcestoval až do Plzně, kde se třeba někdy potká se svým strýčkem Astonem.

Tak šťastný, veselý a dlouhý život, moji malí!

 

Ale prázdno u nás není, neboť doma s námi a s maminkou zůstává červená holčička, Cerenia Shine of Night, domácky Ciri, Cirinka.

Ciri

10.5.2023

Výbavička do nových domovů pro štěňátka je připravená, o víkendu přijde první loučení…

vybava

5.5.2023

Štěňátka mají za sebou první očkování a čipování, všichni byli moc stateční. Kluci to zvládli levou zadní, holky trochu protestovaly, ale nakonec to zvládly také. Zbývá nám poslední týden spolu... Štěňátka už vypadají jako malí flatíci, mají dlouhé čumáčky i ouška, s přehledem baští suché granulky, rádi vylepšují zahradu k obrazu svému a už si také vyzkoušeli první aporty s bažantími křídly. Už mají také všichni své jméno a víme, kdo se vydá kam do světa.

30.4.2023

Štěňátka jsou zase o týden starší, větší a zkušenější. Už jsou z nich pěkní raubíři, řádí doma i venku, hrají si se sourozenci i dalšími psími návštěvami. Socializujeme, co se dá :-). Jsou to naše prozatím největší a nejtlustší štěňátka :-D. Červená holčička a fialový kluk už atakují váhu 5 kilogramů v 5 týdnech. Za týden je čeká první očkování a čipování a pomalu jim začneme balit batůžky na cestu. 

26.4.2023

Vrh „A“ slaví už neuvěřitelné 7. narozeniny! Přejeme hlavně zdraví do dalších let! Otárkovi posíláme pozdrav za duhu.


Abby

Abby7

Berta

Berta7

23.4.2023

Štěňátka jsou na světě 4,5 týdne, tak je na čase představit je v celé své kráse :-). Mají za sebou další odčervení, socializují se s dospělými, dětmi i dalšími psími kamarády, přijímají jednu návštěvu za druhou. Budoucí majitelé si postupně jezdí vybírat konkrétní štěňátko, takže už začínáme mít jasno, kdo bude kde dělat novým majitelům radost :-). 


Béžový pejsek - Cliff (zadaný)

bezovybezovy2

Fialový pejsek - Caesar (zadaný)

fialovyfialovy2

Modrý pejsek - Clarion (zadaný)

modrymodry2

Zelený pejsek - Calgary "Garry" (zadaný)

zelenyzeleny2

Žlutý pejsek - Coddy (zadaný)

zlutyzluty2

Červená fenka (zadaná)

cervenacervena2

Růžová fenka (zadaná)

ruzovaruzova2


18.4.2023

Další týden uběhl jako voda a my máme spoustu novinek. Ačkoliv maminka stále poctivě kojí, začali jsme s prvními příkrmy. Nejdříve toho štěňátka měla víc na sobě než v sobě, ale každé krmení jsou lepší a lepší. Největší novinkou ale je, že jsme se přestěhovali z ústeckého bytu zpět na Vysočinu, takže štěňátka mohou pomalu začít objevovat i zahradu. A že se jim tu líbí :-). 3,5hodinovou cestu autem zvládli všichni statečně a doma se chovají, jak kdyby tady byli věčně. Máme spoustu fotek ze zahrady, na všechny můžete mrknout zde.

doma6doma1doma2doma5doma3doma1


15.4.2023

Dnes by Ebby oslavila kulaté desáté narozeniny! Posíláme pozdrav tam nahoru...

ebby


9.4.2023

Štěňátka mají za sebou další týden na světě. Už vidí, slyší, začínají se navzájem poznávat se sourozenci, okusují se, vrčí. Konečně s nimi začíná být pořádná zábava :-). Mají za sebou první odčervení a také manikúru. Bazinka se o všechno stará zatím sama, je to vzorná máma. Postupně štěňátka zvykáme na veškeré běžné zvuky domácnosti. Tento víkend jsme přivítali také první dětskou socializační návštěvu. Myslím, že si to užili všichni :-). Všechny fotky zde.

deti1deti2


1.4.2023

Štěňátka rostou a prospívají naprosto ukázkově. Ve srovnání s předchozími dvěma vrhy jsou o dost napřed. Začínají vypadat jako malí pejsci, všichni už mají otevřená očička, první 3 největší štěňátka přesáhla váhu 1 kilogramu. Začínají pochodovat po bedničce po všech 4 nožičkách a když se jim něco nelíbí, umí se i pěkně hlasitě ozvat :-). 

tyden2


29.3.2023

Přidávám odkaz na chovatelský deníček, kde můžete vidět, jak se štěňátka každým dnem zdokonalují a co všechno už umí.

bd logo ch


28.3.2023

Štěňátka oslavila první týden života, a tak bylo na čase vyfotit jim první portrétky. Všichni krásně rostou a přibírají. Zatím je zajímá pouze maminky mlíčko a vlastní pohodlí. Už jsou vidět první náznaky, že za chvíli otevřou očička a začne s nimi hned být veseleji :-). Portréty všech štěňátek naleznete zde.

tyden1tyden1btyden1c


21.3.2023

MÁME ŠTĚŇÁTKA!

Dnes dopoledne přivedla Bazinka na svět 7 štěňátek, 5 chlapečků a 2 holčičky. Jsou to obříci, takže dali mamince poměrně dost zabrat, ale všichni to zvládli a mají se čile k světu, Bazinka se o ně pečlivě stará. Více fotografií z prvních dní naleznete zde

porod


15.3.2023

Blížíme se do finále... Porodní bedna zabydlená, vše připraveno, tak teď už nám zbývá jen čekat, kdy štěňátka zatouží vykouknout na svět. Myslete na nás, ať jde všechno hladce a prckové i maminka jsou v pořádku. Stále ještě přijímáme rezervace na štěňátka - pejsky i fenečky.

brezost11brezost10


9.3.2023

Před námi je posledních 10 dní! Bazinka už hodně odpočívá, pupík dál roste. Pro představu jedna aktuální postojovka s bříškem (48. den).

brezost6


5.3.2023

Jaro je tu. A s ním i naše hrdá mamina :-)

brezost4brezost3


1.3.2023

Přidávám pár fotek nastávající maminky

brezost9brezost8brezost1

 

25.2.2023

Půlka březosti je za námi, pupík už pěkně roste. Jak se štěňátka v bříšku vyvíjejí, zjistíte kliknutím na odkaz zde

pk logo ch


15.2.2023

Březost potvrzena!

Kolem 20. března přivítáme v naší chovatelské stanici vrh "C". Pokud byste měli zájem o štěňátko z naší chovatelské stanice, neváhejte nás kontaktovat.

ultrazvuk

20.1.2023

Máme nakryto!

Uplynulé dva dny jsme strávily u našeho dokonalého ženicha v Německu. Bazi se Faxe moc líbil, sympatie byly vzájemné, tak budeme doufat, že se za dva měsíce dočkáme malých černých kuliček :) 

kryti


10.1.2023

Je to tady! Bazooka začala hárat, brzy se vydáme za ženichem. Držte nám palce.

vrhC

 


Archiv novinek

2022   |    2021    |    2020    |    2019   |    2018   |    2017   |    2016   |    2013-2015