- Novinky 2020 -

28.12.2020

Mezi svátky jsme si užili krásnou blátivou procházku s kluky Brančovými

Andy, Bax, Ebby a Bazi

20.10.2020

Bazinka hvězdou časopisu "Pes přítel člověka" :-)

20.9.2020

Poslední prázdninový víkend jsme strávily na klubové výstavě retrieverů KCHLS v Humpolci. Výstava se měla konat už na konci dubna a posuzovat měli italští rozhodčí, ale kvůli aktuální situaci pořadatelé nakonec změnili jak termín, tak i posuzovatele. I tak jsme se ale moc těšily, neboť to byla první reálná výstava a společenská událost po dlouhé době, na které se sešlo neuvěřitelných 95 flatíků.

Bazi se představila poprvé ve třídě pracovní. V obrovské konkurenci si v sobotu navzdory krásnému posudku připsala svůj nejhorší výsledek v kariéře, kdy dostala "pouze" výbornou a skončila na pátém místě z devíti (ano, já vím, co by za to ostatní dali :-D).

V neděli jsme si ale spravily chuť - Bazinka třídu pracovní vyhrála a nakonec zvítězila (stejně jako vloni) i v závěrečných soutěžích a stala se nejkrásnějším pracovním retrívrem výstavy!

Klubová výstava retrieverů Humpolec - rozhodčí Zdeňka Jílková

Bazooka Shine of Night (třída pracovní) - Výborná

Speciální výstava retrieverů Humpolec - rozhodčí Miloš Kašpar

Bazooka Shine of Night (třída pracovní) - Výborná 1, CAC, BIS pracovní

24.8.2020

Protože se kvůli koronaviru na jaře zakázaly veškeré hromadné akce včetně výstav psů, zaujalo mě, když se skupinka nadšených pejskařek rozhodla uspořádat mezinárodní online výstavu psů pouze přes internet. Princip spočíval v nahrání fotek psů v postoji, které pak v teple domova posuzovali zahraniční rozhodčí a zadávali virtuální (tematicky vir. :-)) tituly jako na skutečné výstavě.

Ze srandy jsem přihlásila Bazinku s touto fotkou a žádné zázraky jsem nečekala, protože flatíků bylo přihlášeno 50 a psů všech plemen dohromady téměř 5 tisíc!

A světe div se, Bazi se fakt líbila. A to moc! Ve svých 20 měsících nejdříve zvítězila mezi flaty, poté vyhrála i osmou FCI skupinu. A v závěrečných soutěžích přidala ještě třešinku na dortu, kdy dosáhla na virtuální příčku úplně nejvyšší a stala se vůbec nejkrásnějším psem celé výstavy!

Czech Republic Dog Show Online - pan rozhodčí ze Španělska

Bazooka Shine of Night (mezitřída) - EX 1, vir. CAC, vir. CW, vir. CACIB, vir. BOB, vir. BEST IN GROUP 1, vir. BEST IN SHOW 1

Říkala jsem si, že je to jen zábava a zpestření v dnešní těžké době, dokud nám nedorazily tyto nádherné ceny, lepší než na kdejaké reálné výstavě. Děkuji moc rozhodčím za taková slova chvály a (pro mě stále neuvěřitelné) ocenění, všem sponzorům, co se na této výstavě podíleli, a především pak pořadatelům za uspořádání této krásné online výstavy, vyladěné do posledního detailu.

A aby toho nebylo málo, tak jsem Bazi přihlásila také na online výstavu Retriever klubu CZ. Tam Bazinka dopadla rovněž skvěle a od váženého dánského rozhodčího získala krásný posudek a další dvě cenné kokardy do sbírky.

Neoficiální "sranda club show retrieverů" online - rozhodčí p. Bjarne Sorensen (DK)

Bazooka Shine of Night - nejlepší virtuální fena, nejlepší virtuální vítěz plemene (BOB), BIS 3

Bylo to nádherné zpestření, které navždy zůstane v naší paměti.

Ale teď už vzhůru do reality :-).

17.8.2020

Musím se s vámi podělit o fotky Blutynky z agility tábora. Ona je prostě úžasná a moc šikovná :-)

25.7.2020

"Béčka" oslavila 2. narozeniny! Přejeme jim do dalších let všechno nejlepší a spoustu lumpáren po boku svých páníčků. Zde někteří z oslavenců :-)

Barchi
  

Bannie
  

Bluty a Buddy
   

Bax

 Bazooka

30.6.2020

S Bazinkou jsme v červnu zahájily také naši zkouškovou pracovní kariéru. V neděli 14.6. jsme se zúčastnily OVVR ve Větrném Jeníkově. Původně jsem OVVR hlásit vůbec nechtěla, protože jsem měla přihlášené rovnou vyšší lovecké zkoušky, ale jelikož se v pátek uvolnilo místo, v sobotu jsem je přihlásila a v neděli jsme tedy jely. Bazi zkoušky i přes nepřízeň počasí zvládla na výbornou a splnila tak poslední podmínku chovnosti.

O dva týdny později jsme vyrazily k Táboru na Klubové zkoušky z vodní práce. Bazinka mi udělala velkou radost, téměř celé zkoušky šla v krásných známkách, pouze při poslední disciplíně už bylo vidět, že toho na ni v tom horku bylo trochu moc. Ale i tak to byl na první pokus úžasný výsledek, protože z 24 psů jich úspěšně zkoušky dokončilo pouze 16.

14.6.2020 OVVR Větrný Jeníkov

Bazooka Shine of Night - prospěla (228 bodů z 232)

28.6.2020 KZVP Zahrádka

Bazooka Shine of Night - III. cena (152 bodů ze 172), lovecky upotřebitelná fena

7.6.2020

Máme tu první pracovní úspěchy našich "Béček". Baily dnes úspěšně složil retrívří maturitu OVVR. Je to kluk šikovný a s paničkou Hankou jsou správná dvojka. Moc gratulujeme!

OVVR Pístina

Baily Shine of Night - prospěl (213 bodů)

8.5.2020

A dobré zprávy zdaleka nekončí. Včera přišlo Ebince poštou psaní až z daleké Belgie, v němž jí byl oficiálně přiznán titul Mezinárodní šampion krásy. Před jméno si tak může přidat další tři písmenka :-)

------ C.I.B. GCh. Ch. Ebony Kiss Bohemian Ariston ------

3.5.2020

Dnes přináším skvělou zprávu - tatínek našich "Béček" Lucky se stal v každoroční soutěži Retriever klubu CZ nejlepším psem FCR pro rok 2019. Z celého srdce gratulujeme!

Caci's Dark Chocolate of Love - nejlepší pes FCR roku 2019

30.4.2020

Přidávám pár aktuálních fotek našich oslavenců :-)

Berta
 

Missi
 

Otar
  

Agáta a Aston

26.4.2020

Naše štěňátka z prvního vrhu slaví už neuvěřitelné 4. narozeniny!

Přejeme jim do dalších let všechno nejlepší, hlavně zdravíčko a spoustu flatích radovánek a aktivního života po boku jejich páníčků.

A tady jedna vzpomínková fotka...

15.4.2020

Ebinka oslavila 7. narozeniny!

Do dalších let jí přejeme hlavně zdravíčko. A trochu toho rozumu :-)

2.4.2020

Musím se pochlubit fotkami, které mi přišly od naší červené holčičky. Bria se se svým pánečkem věnuje záchranářskému výcviku a je prostě úžasná :-)

20.3.2020

Bazi se pilně připravuje na lovecké zkoušky

28.2.2020

Konečně jsme se také u nás na Vysočině dočkali sněhu :-)

24.1.2020

Máme za sebou další nádherný den, který se navždy zapíše do naší paměti. S Bazinkou jsme vyrazily na mezinárodní výstavu psů do slovenské Nitry, kde Bazi zvítězila nad ostatními flatíky a v pouhých 17 měsících se stala nejkrásnějším představitelem plemene! Odpoledne přidala i třešinku na dortu, neboť v závěrečných soutěžích obsadila krásné druhé místo mezi 11 nastoupenými jedinci všech plemen VIII. FCI skupiny.
Bazi se tak stává také čekatelem slovenského a mezinárodního šampiona krásy a pro rok 2020 má všechny výstavní cíle, kterých jsme chtěly dosáhnout, splněné :-).

MVP Nitra - rozhodčí Eva Felzséghyová (SK), Jos De Cuyper (BE) - FCI sk. VIII

Bazooka Shine of Night (mezitřída) - V1, CAC, CACIB, BOB, BIG II.

11.1.2020

Nový rok jsme jako každoročně zahájily Hanáckou národní výstavou psů v Brně. Tentokrát jela pouze Bazi, která se představila poprvé v mezitřídě a opět byla neporazitelná. V konkurenci 4 fen zvítězila a později se stala dokonce druhou nejhezčí flatí fenkou.

Bazi se tedy právem stává také čekatelem "dospěláckého" šampiona krásy ČR a navíc má splněnou další podmínku chovnosti - zapsány v PP zuby s tím nejlepším možným výsledkem (chrup úplný, skus nůžkový).

Hanácká národní výstava - rozhodčí Jarmila Jindřichovská

Bazooka Shine of Night (mezitřída) - V1, CAC => čekatel českého šampiona krásy

 

Archiv novinek

2019   |    2018   |    2017   |    2016   |    2013-2015