- Novinky 2019 -

18.11.2019

Máme za sebou výcvikově-socializační víkend v Brně. Oba dny jsme se s Bazi intenzivně věnovaly loveckému výcviku a v neděli dopoledne jsme si navíc užili procházku s naší červenou holčičkou Briou a odpoledne potom s dalšími čtyřnohými kamarády.

Bria

 

Bria, Bazi a jejich polosestra Say
vycvikove socializacni vikend2 

A ještě nedělní odpolední sestava :-)

28.10.2019

Sváteční den jsme strávili u vody s Andíkem a Baxíkem

Bax a Ebby
 

Andy, Bazi a Ebby

27.10.2019

Poslední říjnový prodloužený víkend jsme vyrazily s Bazi na třídenní mezinárodní výstavu psů do Bratislavy. Účast byla k mému překvapení stejně jako v červnu v Nitře opravdu mezinárodní, takže jsme se mohly kochat pohledem na krásné flatíky z Rakouska, Německa, Litvy, ale třeba i Švýcarska nebo Švédska. A že bylo na co koukat (ano, jeden budoucí ženich pro Bazi nám tam padnul do oka :-)). Naše "česká" Bazinka se mezi nimi ale vůbec neztratila a v kruhu opět neskutečně zářila. Po 3 dny v řadě vyhrála třídu mladých fen, tudíž si před jméno může zaslouženě přidat další titul - a sice Slovenského šampiona krásy mladých! V neděli se Bazi navíc kvalifikovala také na nejprestižnější výstavu Cruft's v Anglii. Ona je prostě splněný sen každého chovatele :-).

Pátek - rozhodčí Bojan Spoljarić (HR)

Bazooka Shine of Night (tř. mladých) - Výborná 1, CAJC

Sobota - rozhodčí Boris Mataković (HR)

Bazooka Shine of Night (tř. mladých) - Výborná 1, CAJC

Neděle - rozhodčí Hana Ahrens (AT)

Bazooka Shine of Night (tř. mladých) - Výborná 1, CAJC, Cruft's kvalifikace 2020 => Junioršampion SK

8.10.2019

První zdravotní výsledky našich Béček jsou tu a udělaly nám ohromnou radost! Bazi má kyčle i lokty prosté dysplazie.

Bazooka Shine of Night - HD: A/A, ED: 0/0

14.9.2019

ŠVR Kamenný Mlyn - rozhodčí p. Erling Kjær Pedersen (DK)

Bazooka Shine of Night (třída mladých) - Výborná 3

8.9.2019

KVR Horka nad Moravou - rozhodčí Kirsi Nieminen (FIN)

Baxter Shine of Night (třída mladých) - Velmi dobrý 1

2.9.2019

V sobotu 1. září se podruhé uskutečnil sraz našich odchovů. Celkem se u nás sešlo 10 flatíků, z toho 4 Áčka (Andy, Aston, Alotar, Agáta), 5 Béček (Baxter, Baily, Boogie, Blueberry, Bazooka) a nechyběla samozřejmě ani maminka Ebby. Užili jsme si prima den, moc ráda jsem všechny "naše dětičky" i jejich skvělé páníčky viděla. Děkuji všem majitelům, že za námi přijeli. Fotky z celého dne naleznete zde. A příští rok se těším opět na viděnou! :-)

20.8.2019

Béčka nezahálejí a pilně se připravují na OVVR

Baily
 

Bazi

4.8.2019

O víkendu jsme měli vzácnou návštěvu, jelikož se za námi z Českých Budějovic přijela podívat holčička s vínovou stužkou Bannie. Moc děkuji majitelům Kukačkovým za návštěvu, z Bannie vyrostla krásná slečna.

25.7.2019

Dnes je to přesně rok, co se narodila štěňátka z našeho druhého vrhu. Přejeme všem našim úžasným "Béčkům" do dalších let jen to nejlepší! Přidávám pár aktuálních fotek našich oslavenců :)

Bazooka
 

Bannie
 

Boogie
 

Buffy

Barchi

5.7.2019

Baxík dnes reprezentoval naši chovatelskou stanici na Klubové výstavě retrieverů v Kelči. Od váženého a velmi přísného pana rozhodčího ze Švédska obdržel známku "Velmi dobrá" a umístil se na krásném třetím místě v početně obsazené třídě. Moc gratulujeme!

Klubová výstava RK CZ Kelč - rozhodčí p. Hans Rosenberg (SWE)

Baxter Shine of Night (třída mladých) - VD3

25.6.2019

Přináším další úžasné zprávy! Ebby zazářila o víkendu na mezinárodní výstavě v Brně, kde vyhrála téměř vše, co se dalo :-). Stala se nejlepším jedincem v plemeni a v závěrečných soutěžích poté postoupila do užšího výběru mezi 6 nejkrásnější zástupců VIII. FCI skupiny. Tímto vítězstvím se Ebby stala také mezinárodním šampionem krásy, tudíž splnila nejvyšší metu, které mohla ve výstavním světě dosáhnout.

Intercanis Brno - rozhodčí p. Jaroslav Matyáš (SK)

Ebony Kiss Bohemian Ariston (tř. pracovní) - V1, CAC, CAC ČMKU, CACIB, BOB => Mezinárodní šampion C.I.B

22.6.2019

Pozdrav posílají Bannie a Buddy

 

20.6.2019

Máme to černé na bílém - historicky první junior šampion v naší chovatelské stanici!

8.6.2019

První červnový pátek jsme s Ebby a Bazi vyrazily na mezinárodní výstavu psů do slovenské Nitry. S Ebby jsme měly za cíl zkusit doběhat slovenského grandšampiona krásy a Bazi jsme nakonec vzaly s sebou také, ať zakusí atmosféru na přeplněném výstavišti. Flatíků bylo přihlášeno pouze 12, ale zato s velkou mezinárodní účastí. Kromě nás totiž přijeli flatíci z Dánska z jedné z nejznámějších chovatelských stanic, a pak také fenky z Německa. Naše holky se mezi nimi ale vůbec neztratily. Třída mladých fen byla jako vždy nejvíce obsazenou. Bazi se i tentokrát moc líbila, ale poprvé našla přemožitelku a skončila druhá (z pěti) hned za dánskou fenkou. A Ebby splnila vše, co měla. Získala potřetí v řadě CAC ve třídě šampionů a navíc přidala také titul CACIB. Na Slovensku se jí vždy dařilo, takže tentokrát si zaslouženě odvezla diplom za Slovenského grand šampiona krásy.

MVP Nitra - rozhodčí Gabriela Ridarčíková (SK)

Bazooka Shine of Night (tř. mladých) - Výborná 2

Ebony Kiss Bohemian Ariston (tř. šampionů) - V1, CAC, CACIB => GrandCH SK

26.5.2019

Další nádherná výstavní sobota je za námi. Tentokrát jsme měli zastoupení veliké, neboť výstavy se zúčastnili rovnou tři "Béčka", a to Bazi, Buffy a Bax. Konkurence byla opět vysoká, posuzování hodně zdlouhavé a na flatíky velké vedro, ale i tak si všichni vedli skvěle. Baxík skončil ve velké konkurenci čtvrtý, Buffynka při své premiéře ve třídě mladých získala od paní rozhodčí krásný posudek a má před sebou slibnou budoucnost, jakmile více dospěje. No a Bazi je vyspělá až až :-), tudíž opět porazila všechny okolo a potřetí v řadě obsadila první místo. Ačkoliv s výstavami začala teprve před čtrnácti dny, prozatím s nimi může také skončit, jelikož tímto třetím vítězstvím splnila všechny podmínky pro udělení titulu Junioršampion ČR.

Klubová výstava RK CZ Brno Žebětín - rozhodčí Ann Ch. Johansson (SWE)

Bazooka Shine of Night (tř. mladých) - Výborná 1, CAJC => Junioršampion CZ

Buffy Shine of Night (tř. mladých) - Výborná

Baxter Shine of Night (tř. mladých) - Výborný 4

Bax
 

Buffy
 

Bazi

13.5.2019

Máme za sebou naprosto neuvěřitelný víkend! Vyrazily jsme do Humpolce na klubovou a speciální výstavu retrieverů KCHLS, kde se Bazi představila poprvé ve třídě mladých. Konkurence byla obrovská, celkem 10 přihlášených fen ve třídě mladých jak v sobotu, tak i v neděli, navíc Bazi byla úplně nejmladší ze všech, tudíž jsme nějaké velké ambice neměly, spíše jsme vyrazily sbírat zkušenosti. Bazi se ale ostatních konkurentek vůbec nezalekla a v kruhu se předvedla naprosto perfektně, takže zaslouženě třídu mladých fen vyhrála. Získala svůj první titul CAJC, dále titul Klubový vítěz mladých a poté porazila i nejlepšího mladého psa a získala titul BOJ (Best of Junior). Odpoledne se tedy mohla předvést i v závěrečných soutěžích, kde běhala s vítězi ostatních plemen retrieverů a opět zvítězila, čímž se stala vůbec nejkrásnějším mladým psem celé výstavy!

V neděli jsme nastoupily do kruhu znovu. Byla velká zima a pršelo celý den, takže jsme si přály, ať už nás pan rozhodčí posoudí a můžeme jet hned domů. Cesta domů se ale nekonala, protože Bazi svůj úspěch zopakovala a navíc se stala v pouhých 9 měsících nejlepší fenou mezi flaty, kdy porazila také všechny dospělé fenky. Ani slovy se nedá popsat, jak moc jsem na tu moji holčičku pyšná! O takovém začátku výstavní kariéry se nám ani nesnilo. Před rokem se vítězem stala Ebby, letos Bazi, tak uvidíme, co nám přinese příští rok... :-)

Klubová výstava retrieverů - rozhodčí Ingrid Grill (AT)

Bazooka Shine of Night (tř. mladých) - V1, CAJC, Klubový vítěz mladých, BOJ a BIS JUNIOR! => čekatel Junioršampiona ČR

Speciální výstava retrieverů - rozhodčí p. Alessandro Zeppi (ITA)

Bazooka Shine of Night (tř. mladých) - V1, CAJC, BOJ, BOS

V neděli se výstavy zúčastnil také Baxík. Ve velké konkurenci (rovněž deseti psů) si vyběhal známku výborná. Moc gratulujeme a přejeme hodně štěstí do dalších nejen výstavních aktivit!

Speciální výstava retrieverů - rozhodčí p. Alessandro Zeppi (ITA)

Baxter Shine of Night (třída mladých) - Výborný

 

Bazi a Bax

1.5.2019

Holky si užívaly slunečné dny u vody :-)

Bazi musí ještě trochu potrénovat :-)

28.4.2019

Lucky (tatínek našeho "B" vrhu) se na Slovensku zúčastnil výstavy tamního retriever klubu a posbíral tam snad vše, co mohl. Tak doufám, že "Béčka" budou také tak šikovná a úspěšná :-)

Caci's Dark Chocolate of Love - CAC, Klubový vítěz, BOB, BIS pracovní, BIS II

26.4.2019

Štěňátka z vrhu "A" slaví už 3. narozeniny!

Přejeme jim vše nejlepší a hlavně zdraví, protože všechno ostatní už ve svých milujících rodinách mají :-).

20.4.2019

Sestřičky Bazi, Buffy a Bria se sešly na procházce v Brně.

15.4.2019

Ebby oslavila 6. narozeniny!!!

13.4.2019

Také Baily má za sebou svoji výstavní premiéru. V sobotu se zúčastnil mezinárodní výstavy v Českých Budějovicích a reprezentoval naši CHS nejlépe, jak mohl. Moc blahopřejeme!

MVP České Budějovice - rozhodčí Eva Felzséghyová (SK)

Baily Shine of Night (třída dorostu) - Velmi nadějný 1

Posudek: 7 měsíců, správný typ, pěkná hlava, nůžky, rovný hřbet, správná srst, korektní úhlení, výborný pohyb

6.4.2019

Po téměř roční štěňátkovské pauze se Ebby vrátila do výstavního kruhu. Moc mě těší, že ačkoliv je na ní mateřství odchovaných jednadvaceti štěňat přeci jenom patrné, stále se může měřit s těmi nejlepšími. A co víc, její úžasná soustředěnost a naše sehranost v kruhu mě naplňuje. A za týden České Budějovice, kde se představí naše omladina :-)

NVP Ostrava - rozhodčí p. Radim Kašpar

Ebony Kiss Bohemian Ariston (třída vítězů) - V1, CAC => čekatel grandšampiona ČR

Posudek: fena výborného typu i rámce, velmi pěkná fenčí hlava, pěkná hřbetní linie, korektní přední i zadní úhlení, dobrá hloubka hrudníku, pěkný pohyb, výborné předvedení

oddelovaci cara

30.3.2019

Bazi pomalu přichází aportování na chuť. A jelikož nám počasí přálo, tak si vyzkoušela také vůbec první aport kachny z vody.

25.3.2019

"Béčka" oslavila 8 měsíců, takže opět přidávám pár fotek :-)

Baily
 

Bastien a Bannie
  

Bluty (Blueberry)

27.2.2019

Ačkoliv jsme v minulém roce absolvovaly s Ebby pouze tři výstavy na Slovensku, díky jejím úžasným výsledkům se jí podařilo dostat na krásné třetí místo mezi flatíky v rámci celoroční soutěže o výstavně nejúspěšnějšího jedince.

10.2.2019

Máme za sebou několik vycházek s našimi odchovánky, tak přidávám pár fotek. Počasí nám sice moc nepřálo, i tak si to ale flatíci náležitě užili.

Baxík

Bax a Andy
  

Bax a Bazi
 

Bria
 

Bazi a Bria

3.2.2019

Další z našich štěňátek má za sebou výstavní premiéru. A to Buffynka, která zářila na výstavě v Brně. Ačkoliv byla Buffy nejmladší, s paničkou Lenkou to v kruhu nádherně zvládly a ve velké konkurenci se vůbec neztratily. Moc blahopřejeme!

Mezinárodní výstava psů Brno - rozhodčí Mateja Tomašič (SLO)

Buffy Shine of Night (třída dorostu) - Velmi nadějná 4

25.1.2019

Štěňátka z vrhu "B" jsou na světě už půl roku a rostou nám jako z vody :-)

Bannie a Boogie

 

Bazi a Bastík

 

A pozdravy posílají také na naše "Áčkové" děti:

Aireen

 

Missi a Aston
 

Berta

18.1.2019

Cvičíme, cvičíme...

13.1.2019

Jak jinak začít nový rok než Hanáckou národní výstavou v Brně. Tentokrát jsme vyrazili ve složení Baxík, Andy a Bazinka. Oba naši prckové si tak mohli poprvé vyzkoušet atmosféru velké výstavy a byli naprosto úžasní. Ve třídě štěňátek získali moc pěkné posudky a pochvalu od paní rozhodčí. Také Andy byl v kruhu krásně soustředěný a nádherně stál, takže jsme z něj byli všichni nadšení. Nicméně paní rozhodčí tento názor nesdílela, no, stane se :-).

Během dne nás na výstavišti navštívila také Buffynka, aby se trochu rozkoukala, jelikož ji výstavní premiéra čeká už za necelý měsíc. Užili jsme si krásný den, s Bazi jsme ještě odpoledne zkusily zabojovat o nejlepší štěně celé výstavy, což se nám sice nepovedlo, ale alespoň jsme se proběhly v závěrečném kruhu s ostatními štěňátky a načerpaly další cenné zkušenosti.

Hanácká národní výstava psů Brno - rozhodčí Ludmila Fintorová (SK)

Baxter Shine of Night (třída štěňat) - Velmi nadějný 2

Andy Shine of Night (třída otevřená) - Velmi dobrý 2

Bazooka Shine of Night (třída štěňat) - Velmi nadějná 1

Baxík

 

Andy
 

Bazinka
 

Bazi v odpoledních soutěžích
 

Buffy, Bazi, Bax

 

Archiv novinek

2018   |    2017   |    2016   |    2013-2015