- Novinky 2018 -

31.12.2018

 oddelovaci cara

1.12.2018

Sestřičky Buffynka a Bazinka :-)

 oddelovaci cara

19.11.2018

První sníh je tady!

 

A sněžilo i v Českých Budějovicích :-)

Bannie

 

 oddelovaci cara

8.11.2018

Další várka fotek našich už 3,5 měsíčních prcků :-)

Boogie

  

Bastien s kamarádkou Sindy
  

Barchi
  

Buddy
 

Baily
 

 oddelovaci cara

4.11.2018

S Bazinkou jsme vyrazily na menší procházku s brášky Andíkem a Baxíkem

 oddelovaci cara

1.11.2018

Bazinka v podzimním zátiší :-)

 oddelovaci cara

25.10.2018

Štěňátka jsou na světě už 3 měsíce! Pozdrav posílá Bannie (vlevo) a Bluty

 oddelovaci cara

16.10.2018

Holky si užívají babí léto u vody, Bazinka plave!

 oddelovaci cara

15.10.2018

Barchi a Bastík už se seznamují v nových domovech :-)

 oddelovaci cara

14.10.2018

Další štěňátka zdraví z nových domovů :)

Boogie
 

Bannie
  

Barchi
  

Buffy
  

Baxter
  

Bria a Buddy
 

 oddelovaci cara

13.10.2018

Lucky - tatínek našich "Béček" opět zářil ve výstavním kruhu, a to přímo na Evropské výstavě psů ve Varšavě, kde vyhrál třídu pracovní. No posuďte sami, není on úžasný?

 oddelovaci cara

9.10.2018

Sestřičky Bazinka s Buffynkou na procházce v Brně :-)

 oddelovaci cara

3.10.2018

Máme tu další pozdravy od štěňátek. Všichni jsou už dokonale zabydlení a mají se čile k světu. Moc děkuji všem rodinám za jejich dokonalou péči i zpravodajství o tom, jak se štěňátkům daří.

Buffynka
  

Banninka
  

Bastík
 

 oddelovaci cara

25.9.2018

Prckové už se pomalu zabydlují v nových domovech, první pozdravy posílají:

Bannie

  

Baily
  

Barchi
 

 oddelovaci cara

22.9.2018

Máme za sebou týden plný loučení. Ve středu odjel do nového domova k Českým Budějovicím jako první chlapeček s modrou stužkou Baily, ve čtvrtek zamířila k novým rodinám štěňátka rovnou tři - tyrkysový Bastík odjel na Vysočinu do Jiratic, růžová kytičková holčička Barchinka k Litomyšli a žlutá Buffynka zamířila do Brna.

V pátek se s námi rozloučila vínová holčička Bannie, která odjela do Českých Budějovic, a fialová holčička Blueberry, která bude bydlet v Hodoníně. V sobotu odjel do Třebíče šedý chlapeček Baxík a také červená holčička Bria do Brna.

S maminkou už nám tu zůstal pouze zelený chlapeček Buddýsek a naše paní domácí Bazinka, tak jsme se vydali ukázat prckům poprvé pořádnou vodu :-).

Buddýsek hrdina na břehu :-)

 oddelovaci cara

20.9.2018

Je definitně rozhodnuto! Naši smečku rozšíří naše prostorově i hlasově nejvýraznější holčička s růžovou stužkou Bazooka :-).

 oddelovaci cara

18.9.2018

Výbavička pro štěňátka je na světě!

 oddelovaci cara

15.9.2018

Štěňátka si užívají poslední dny spolu s maminkou. Už mají protáhlé čumáčky a dlouhá ouška, takže pomalu začínají vypadat jako malí flatíci. No s těmi oušky spíše jako malí kokříci :-). Zkušeně už baští suché granulky, mají za sebou třetí odčervení a v pondělí je byla zkontrolovat paní veterinářka, naočkovala je a načipovala. Všichni byli moc stateční.

 

Jinak jsou to pěkní ďáblíci, máme co dělat, abychom je udrželi pohromadě a především mimo záhonky, jsou to totiž ohromní zahradníci :-). Také objevili pískoviště a to je teprve sranda :-).

 oddelovaci cara

12.9.2018

Všechna štěňátka našla své milující domovy a už za týden se nám pomalu začnou rozutíkat po celé republice. Doufám, že se budou mít u všech budoucích majitelů krásně a budou jim dělat jenom samou radost.

Kluci - zleva Bastien, Baily, Buddy a Baxter

 

Holky - zleva Bria, Barchi, Bannie, Blueberry, Boogie, Bazooka a Buffy

 oddelovaci cara

9.9.2018

Přináším také čerstvé info z výstavního kruhu. O víkendu se v Brně konala dvoudenní klubová výstava retrieverů, kde zářili tatínci obou našich vrhů. V sobotu se stal klubovým vítězem a poté vůbec nejlepším jedincem v plemeni otec "B" vrhu Lucky. V neděli se stal vítězem naopak otec "Áček" Levis. My si ty tatínky prostě umíme vybrat :-).

 

Caci's Dark Chocolate of Love "Lucky" - V1, CAC, CC, Klubový vítěz, BOB

Susedalens Remington Sendero "Levis" - V1, CAC, CC, Vítěz Eliotu

Naši CHS reprezentoval v neděli Andy. Sice dostal známku VD, nicméně má pěkný posudek - typický zástupce rasy, dobré proporce hlavy a těla, dostatečné přední úhlení, správné zadní úhlení, vyrovnaná hřbetní linie, hluboký hrudník, dobrý pohyb, dnes ne nejlepší srst, dobrý temperament.

Andy Shine of Night

 oddelovaci cara

7.9.2018

Ze štěňátek rostou dokonalí aportéři. Dummíka nosí jako profíci a bažantí křídlo zrovna tak :-). Jsem nadšená, jaké mají úžasné vlohy.

 oddelovaci cara

5.9.2018

Máme za sebou mnoho návštěv, ať už dětských nebo i psích. Svou návštěvou nás poctil také Astonek z prvního vrhu, který se za námi přijel podívat až z Plzně, a ze Zlína přijela také Missi. Moc ráda jsem naše odchované děti viděla, majitelům děkuji za vzornou péči. Na fotkách Astonek, s Missinkou bohužel žádnou fotku nemám.

 oddelovaci cara

3.9.2018

Socializace je na denním pořádku :-)

 oddelovaci cara

30.8.2018

Štěňátka oslavila pátý týden života, takže byl nejvyšší čas na další portrétky a postojovky. Mrknout na ně můžete zde. Venku už pěkně řádí a krásně si hrají s hračkami, psí návštěvy se jich ale ještě dost bojí. Aktuálně štěňátka zkouší, na co všechno mají zoubky :-).

 oddelovaci cara

27.8.2018

To focení je ale namáhavé :-)

 oddelovaci cara

24.8.2018

Další týden uběhl jako voda, a tak mají štěňátka své první postojovky. Všichni byli při focení naprosto úžasní.

 oddelovaci cara

20.8.2018

První pokus o společnou fotku :-)

 oddelovaci cara

18.8.2018

Panička si nedá říct, pořád musí štěňátka fotit. :-)

 oddelovaci cara

15.8.2018

Štěňátka jsou na světě tři týdny, a tak byl nejvyšší čas začít je zvykat na venkovní prostředí. Zatím jsou venku dost nejistí, ale brzy se určitě otrkají a budou pořádně řádit. Jinak už si spolu všichni celkem pěkně hrají, vrtí ocáskem a sem tam se ozve i zavrčení :-). Nožičky se jim ještě často podlamují, ale každým dnem je jejich chůze jistější a stabilnější.

Poprvé štěňátka vyzkoušela také kašičku, protože mlíčko už jim moc nestačí, takže nám začne éra upatlaných miminek, než se naučí pořádně kultivovaně papat :-). Více fotek z třetího týdne jejich života naleznete zde.

S budoucími majiteli jsme dali dohromady jména štěňátek. Jaké stužce ale bude patřit které jméno, to ještě uvidíme :-). Nicméně jedno je jisté, a to, že štěňátka opět půjdou do rodin po celé republice. Ale tentokrát jich snad zůstane i více v našem blízkém okolí.

Pro 2 holčičky a 1 chlapečka hledáme stále ty správné milující majitele, kteří ze štěňátka udělají právoplatného člena své rodiny.

 oddelovaci cara

8.8.2018

Už je to dva týdny, co se štěňátka narodila. Každým dnem teď pozorujeme velké pokroky, neboť prckové se začínají stavět na nožičky a ťapat po bedýnce. Pomalu se jim také rozlepují očička, takže konečně vypadají jako malá štěňátka a ne jako ti nemotorní krtečci. Když jsou nespokojení, umí se i ozvat, a to celkem hlasitě :-). Začíná jich být plná bedýnka. První chlapeček už překročil váhu jednoho kilogramu a ostatní ho pomalu dohánějí. Mají za sebou první odčervování a stříhání drápků.

Některá štěňátka ještě vyhlíží své budoucí majitele!

 oddelovaci cara

1.8.2018

Štěňátka oslavila 1. týden života! Zatím jsou strašně moc hodní, celé dny jenom spinkají a papají, takže o nich téměř nevíme. Maminka se od nich nehne ani na krok, stále je krmí a vzorně jim masíruje bříška.

Kluci (podle velikosti :-))

  

Holky
 

 oddelovaci cara

28.7.2018

Všichni už mají také svoje první portrétky, mrkněte na rajče do fotogalerie ;-)

 oddelovaci cara

25.7.2018

Dnes jsme na svět přivítali úžasných 11 štěňátek, a to 4 statné chlapečky a 7 nádherných holčiček! Všechna štěňátka se mají čile k světu, maminka o ně vzorně pečuje. Někteří pejskové i fenečky na svoje budoucí majitele ještě čekají. Veškeré informace o našich štěňátkách naleznete zde. Fotky pak budou postupně přibývat na rajčeti.

 oddelovaci cara

23.7.2018

Štěňátka očekáváme každým dnem. Držte nám palce!

 oddelovaci cara

18.7.2018

Přípravy se blíží ke konci, máme vše nachystáno, porodní bednu zabydlenou, tak teď už jen přečkat poslední týden. Narození štěňátek očekáváme už kolem 25. července!

 oddelovaci cara

13.7.2018

Ebby 50. den březosti.

 oddelovaci cara

5.7.2018

Pár aktuálních fotek naší budoucí mamči. Většinu času trávíme u vody.

 oddelovaci cara

28.6.2018

Jsme za polovinou! Dnes 35. den březosti, Ebby už se začíná pěkně kulatit :-)

 oddelovaci cara

18.6.2018

Budeme mít štěňátka!

Dnešní kontrolní ultrazvuk ukázal, že se o prázdninách opravdu můžeme těšit na štěňátka. Maminkou bude naše milovaná Ebby, tatínkem úžasný Lucky. Více informací o vrhu "B" naleznete zde. A jak to vypadá u Ebby se štěňátky v bříšku se můžete podívat zde :-). Pokud byste měli o štěňátko z naší chovatelské stanice zájem, neváhejte nás kontaktovat. Přijímáme rezervace!

 oddelovaci cara

10.6.2018

Andy se poctivě připravuje na zkoušky.

 oddelovaci cara

6.6.2018

A zatímco netrpělivě očekáváme vrh "B", tatínek našich "Áčkových" štěňátek Levis si "odskočil" na výstavu do rodného Švédska, kde předvedl své kvality a stal se ŠVÉDSKÝM ŠAMPIONEM! Je teprve druhým flatíkem v Česku, který se může pyšnit tímto titulem. Moc gratulujeme!

 oddelovaci cara

26.5.2018

Máme nakryto!

Poslední květnový víkend jsme vyrazili směr Frýdek-Místek za úžasným Luckym užít si trochu té květnové romantiky :-). Jestli byla naše cesta úspěšná, uvidíme za necelý měsíc.

A jelikož u Frýdku bydlí také naše odchovaná Abbynka, nemohli jsme si nechat ujít malou návštěvu :-).

 oddelovaci cara

13.5.2018

Naše letošní výstavní bilance je prostě neuvěřitelná! Čtvrtá výstava v řadě a opět vítězství ve třídě a k tomu nejlepší dospělá fena. A jelikož se má v nejlepším přestat, byla to pro letošek i výstava poslední, neboť hárání tu bude asi co nevidět a my se tak budeme moci podruhé zaměřit na štěňátka :-).

Klubová výstava KCHLS Humpolec - rozhodčí Anna Bogucka (PL)

Ebony Kiss Bohemian Ariston (třída pracovní) - V1, CAC, Vítěz kraje Vysočina

oddelovaci cara

5.5.2018

Pozdrav posílá také Airuška :-)

 oddelovaci cara

30.4.2018

Missinka vyrazila na klubovou výstavu retrieverů a ve velké konkurenci obdržela známku "výborná". Moc gratulujeme!

Klubová oblastní výstava retrieverů Kelč - rozhodčí Madelene Rainey (IRL)

Artemis Shine of Night "Missi" (třída otevřená) - Výborná

 oddelovaci cara

26.4.2018

Naše děti z vrhu "A" oslavily už 2. narozeniny! Přejeme jim do dalších let všechno nejlepší a hlavně to zdravíčko.

Abby
  

Otar
  

Agáta
  

Berta
 

 oddelovaci cara

15.4.2018

Dnes Ebby oslavila už 5. narozeniny! Pořád je to ale stejný blázínek jako za mlada :-).

 oddelovaci cara

7.4.2018

Andy nám pomalu dospívá v pořádného psa :-)

 oddelovaci cara

30.3.2018

Jaro je konečně tu!

 oddelovaci cara

6.3.2018

Letošní zima stála za to. Všichni jsme si ji náležitě užili :-).

 oddelovaci cara

24.2.2018

Myslela jsem si, že výsledek z Nitry jen tak nepřekonáme, ale naše spanilá jízda pokračuje! V neděli 18. února jsme vyrazily na národní výstavu do Bratislavy. Paní rozhodčí rozdávala jedno VD za druhým, z fen pouze 3 získaly výbornou. A Ebby byla mezi nimi! Porazila soupeřku ve třídě šampionů a poté se stala i nejkrásnější fenou vůbec a získala titul Vítěz Slovenska. V závěrečném běhu pak zvítězila také nad psy a obdržela titul BOB, tedy nejlepší jedinec v plemeni!

Odpoledne jsme se pak zúčastnily závěrečných soutěží, kde kromě nás nastoupilo za VIII. FCI skupinu dalších 10 jedinců. A Ebby byla vybrána mezi 5 nejlepších. Ocenění ale dostali nakonec jenom 3, mezi kterými už jsme chyběly, ale i tak je to pro nás zatím nejkrásnější výsledek vůbec :-).

NVP Bratislava - rozhodčí Viera Vítková (SK)

Ebony Kiss Bohemian Ariston (třída šampionů) - V1, CAC, Vítěz Slovenska, BOB

Posudek: Dobrá velikost, dobrá síla kostry, dobrá hlava, dobré zaúhlení, dobrá mechanika pohybu, slabší temperament, výborný pohyb.

Naše výprava :-)

 oddelovaci cara

20.2.2018

A dobré zprávy zdaleka nekončí! Dnes Andymu dorazily výsledky RTG a opět jsou vynikající. Již třetí naše "mimčo" má kyčle a lokty prosté dysplazie. Máme obrovskou radost a moc majitelům blahopřejeme!

Andy Shine of Night - HD: A, ED: 0

 oddelovaci cara

12.2.2018

O víkendu jsme si udělaly výlet na dvoudenní výstavu do Nitry. Na Slovensko jsme vyrazily teprve podruhé, ale musím říct, že na ně budeme vzpomínat opět jenom v dobrém, přesněji řečeno v tom nejlepším :-). Tajně jsem doufala, že by si Ebby ziskem CACe mohla dokončit slovenského šampiona krásy, ale náš konečný výsledek naprosto předčil moje očekávání.

Ebby se v sobotu představila poprvé ve třídě šampionů a kromě CACe získala mezi vítězkami ostatních tříd také svůj první CACIB a následně i BOS, čímž se stala nejlepší fenou v plemeni!!

K naší radosti Ebby tento dokonalý výsledek zopakovala i v neděli! Po absolvování pouhých dvou výstav na Slovensku se tak oficiálně může pyšnit titulem "Slovenský šampion krásy" a navíc se stává také čekatelem mezinárodního šampiona krásy a slovenského grandšampiona.

Sobota - rozhodčí Eva Felszéghyová (SK)

Ebony Kiss Bohemian Ariston (třída šampionů) - V1, CAC, CACIB, BOS => Šampion SK

Neděle - rozhodčí Miloš Kašpar (CZ)

Ebony Kiss Bohemian Ariston (třída šampionů) - V1, CAC, CACIB, BOS

Posudek sobota: Elegantní fenka, dobrý typ, velmi pěkná hlava, dlouhý suchý krk, pevný rovný široký hřbet, výborně nasazený a nesený ocas, vynikající zaúhlení, prostorný hrudník, silné končetiny a výborné postavení, vynikající osrstění, výborná povaha.

Posudek neděle: Dobrá kostra, dobrý typ, ušlechtilá hlava, tmavě hnědé oko, dobrá hruď, hřbetní linie rovná a pevná, správné zaúhlení, dobrý pohyb, dobrá srst, dobrá prezentace a předvedení.

 oddelovaci cara

18.1.2018

Nový rok je tu a s ním i pozdravy od našich dětí :-).

Aston

  

Berta
 

 

Archiv novinek

2017   |    2016   |    2013-2015