Pár slov o nás...


Jsme jednou z mezinárodně chráněných chovatelských stanic na Vysočině zabývající se chovem flat coated retrieverů. Prvního flat coated retrievera s průkazem původu jsme si pořídili jako naprostí začátečníci v roce 2013, kdy jsme ještě neměli tušení, jak razantně se náš život změní a jak nás to zcela pohltí. Ačkoliv jsme začínali úplně od začátku, za ty roky jsme dosáhli opravdu nádherných úspěchů jak na poli výstavním, tak i na poli pracovním, a především naše odchovy dělají radost majitelům po celé republice.

 

my1

 

Nepatříme mezi žádné velké chovatelské stanice. Naše feny jsou hlavně právoplatnými členy rodiny a účastní se veškerého našeho každodenního života, doprovází nás na každém kroku. Štěňátka máme pouze ojediněle a po dokonalém uvážení. Každý náš vrh je pečlivě naplánován a promyšlen. Naším cílem je odchovávat jedince typické povahy, pevného zdraví a zároveň i krásného exteriéru a pracovních vloh, aby se co nejvíce přibližovali standardu plemene. Štěňátka odchováváme s láskou a maximální péčí, snažíme se o co nejlepší socializaci. S majiteli štěňátek jsme i nadále v kontaktu a pokud je to možné, pravidelně se setkáváme a zajišťujeme odborné rady ohledně výchovy, výcviku, chovu i veterinární péče. Jsme moc rádi, když se k nám majitelé našich štěňátek opakovaně vrací, protože víme, že to děláme dobře a dává to smysl.

 

stenata1stenata2stenata3

 

Za uplynulých téměř 10 let jsme zažili všechny radosti i starosti, které jsou s chovatelstvím spjaty. Pravidelně se účastníme výstav v České republice i na Slovensku. Výstavy nás baví, neboť pro nás znamenají hlavně setkání s přáteli a našimi odchovy. A skvělé výsledky nás nabíjí k podniknutí dalších výprav. Naše feny jsou mnohonásobnými šampiony krásy jak v ČR, tak i na Slovensku.

 

vystavy1vystavy4vystavy9vystavy2

 

Jelikož je flat coated retriever plemenem loveckým, rozvíjíme naše feny také po lovecké stránce. Kromě povinných zkoušek OVVR mají složeny i vyšších lovecké zkoušky, protože tam teprve zažijete ten správný adrenalin a radost z úspěšného zdolání. Pravidelně se také účastníme místních honů na drobnou zvěř, jelikož to je právě to, pro co byl flat coated retriever vyšlechtěn a co ho nesmírně baví a naplňuje.

 

aport1aport3aport2


V běžném životě flat coated retriever nejvíc miluje vodu, a to v jakémkoliv možném skupenství. Obecně jsou flati nejvíce spokojení, pokud mohou být neustále po boku svého pána. Jsou to oddaní společníci a svému pánovi se snaží neustále zavděčit. Naše feny dávají životu ten správný směr a okořeňují ho, ať už těmi dobrými či někdy i trochu špatnými, ale úsměvnými příhodami.


zivot3zivot4zivot8

 

Připojíte se mezi majitele flatíků i vy? 😉