- Novinky 2017 -

18.11.2017

Na prvním letošním honu jsme opět nemohly chybět :)

 oddelovaci cara

27.10.2017

Také Astonek se může pochlubit těmi nejkrásnějšími výsledky - kyčle i lokty má naprosto zdravé! Moc blahopřejeme.

Aston Shine of Night - HD: A, ED: 0

 oddelovaci cara

6.10.2017

Právě dorazily úplně první zdravotní výsledky našich dětí a jsou naprosto perfektní!! Mám velkou radost a moc majitelům Missinky gratuluji!

Artemis Shine of Night "Missi" - HD: A, ED: 0

 oddelovaci cara

30.9.2017

V neděli 17. září jsme vyrazily s Ebby k Tišnovu na Heroltický šplouch. Jednalo se o druhý ročník skoků do vody. Jelikož je Ebby taková vodomilka, říkala jsem si, že by to pro ni mohlo být to pravé. Na programu byly dvě hlavní disciplíny - skoky do vody a potápění, plus další doprovodné soutěže, kterých se kvůli zimě a dešti zúčastnili pouze ti nejodvážnější.

Jako první bylo na programu potápění. Princip spočíval v lovení potopené hračky ze schodů do bazénu, přičemž se postupně zvětšovala hloubka potopení a stopoval se čas, za jak dlouho pejsek hračku vylovil. S Ebby jsme to zkoušely poprvé, ve vodě se sice celkem potápí, ale vůbec jsem nevěděla, jak si s tím poradí tady. Nakonec to zvládla moc pěkně, vylovila hračku i ze třetího schodu, což zvládlo pouze sedm pejsků ze šestnácti.

Odpoledne pak následovaly samotné skoky, kde jsem Ebby věřila mnohem víc. Ale jelikož se před hlavním závodem nedal vyzkoušet žádný skok nanečisto a přece jenom bylo molo dost vysoko, Ebby se trochu zalekla a první dva skoky se jí vůbec nepovedly. Až třetí skok atakoval hranici pěti metrů a podobal se těm, které Ebby běžně skáče. Ve srovnání s vítěznými pejsky to bylo ale stejně dost málo, ti skočili totiž ještě o 2,5 metrů více než naše skokanka. Když jsem viděla jejich skoky, tak musím uznat, že to byl prostě jiný level :-D. Na vítězný skok se můžete mrknout zde, na náš skok potom tady.

Medailové pozice nám sice unikly, ačkoliv v potápění pouze o fous, strašně jsme během celého dne promokly, ale máme zase další parádní zážitky a hlavně super fotky :-).

 oddelovaci cara

14.9.2017

Po dlouhé době jsme opět vytáhli kachnu a trochu jsme potrénovali, abychom nevyšli ze cviku.

 oddelovaci cara

28.8.2017

Nedělní parný den jsme si užili spolu s Ebby, Andym a naší kamarádkou entlebuškou Annie na výstavě v Brně. A všem se nám úžasně dařilo! Annie získala ve třídě štěňat VN1, Andy se stal vítězem třídy mladých a Ebby získala jak vítěze třídy, tak také krajského vítěze. Všichni jsme se tedy mohli účastnit závěrečných soutěží, což se nám dosud ještě nikdy nepodařilo.
Annie už odpoledne do bojů o nejlepší štěně výstavy nezasáhla, ale o velké překvapení se postaral Andy. Ten v konkurenci cca 30 mladých psů všech plemen postoupil mezi 5 nejkrásnějších jedinců! Na medailové pozice mu to už pak sice nestačilo, ale i tak jsme měli obrovskou radost. A třešničku na dortu přidala ještě Ebby, která se mezi dospělými jedinci umístila na krásném druhém místě v VIII. FCI skupině :-).

Krajská výstava psů Zetor Brno - rozhodčí Božena Ovesná

Andy Shine of Night (třída mladých) - V1, Vítěz třídy mladých

Ebony Kiss Bohemian Ariston (třída pracovní) - V1, Vítěz třídy, Krajský vítěz, 2. místo VIII. sk. FCI

 oddelovaci cara

20.8.2017

Konečně nastal dlouho očekávaný den D, na který jsme se tolik těšili, a sice den prvního setkání našeho vrhu "A". Účast byla hojná, celkem se u nás sešlo 8 flatíků, což předčilo i mé očekávání. Počasí nám nakonec vyšlo také celkem obstojně, psiska vypadala spokojeně, tak doufám, že si všichni tento den užili stejně jako my s Ebby.

Moc děkuji všem, co se nám přijeli ukázat, ráda jsem všechny svoje dětičky opět viděla. Všichni vyrostli v moc krásné psy a mají báječné akční rodinky, což mě těší nejvíce. Na ukázku přidávám pár ilustračních fotek, momentky z celého dne jsou potom k vidění zde. Doufám, že se takové setkání stane tradicí a že se se všemi opět za rok uvidím :-).

O den dříve jsme se vypravili na klubovou výstavu retrieverů do Třeboně. Prostředí zámeckého parku bylo moc pěkné, Andy tam podstoupil povinné měření a kontrolu chrupu, což dopadlo na jedničku. Ebby nebyla tentokrát úplně ve formě, jelikož už od pátku kulhala, což neuniklo ani panu rozhodčímu. I tak ale obdržela výbornou a mezi pěti fenkami skončila třetí.

KVR Třeboň - rozhodčí p. Jašić Srdan (SRB)

Ebony Kiss Bohemian Ariston (třída pracovní) - Výborná 3

Andy Shine of Night - chrup úplný, skus nůžkový, výška 62 cm

 oddelovaci cara

14.8.2017

Minulý týden u nás byla na prázdninách Agátka a musím říct, že jsem z ní byla nadšená. Nevím, jestli si to u nás pamatovala, ale na zahradě se chovala úplně jako doma. S Ebby si pak hrála celé dny, takže jí ani nezbyl čas na smutnění, jak se u ní očekávalo :-). Agáta je vzhledově celá po tatínkovi a navíc je to rozená modelka. Před objektivem krásně pózovala, ne jako Ebby, která se vždy při focení tváří, jako bychom ji týrali :-). Také v postoji stála dokonale jako socha a přitom krásně vrtěla, no kdejaký šampion by jí mohl závidět. Pár fotek jsem Agátce přidala na její stránku zde, abych to tady celé nezahltila.

V neděli jsme pak měli vzácnou návštěvu, přijel se nám totiž až z Plzně ukázat Astonek. Naposledy jsem ho viděla před rokem, kdy měl asi 7 kilogramů a dnes jsem málem nevěřila svým očím, jelikož je z něj pan pes. No posuďte sami, jak vyrostl :-). Je krásně mohutný, chlupatý a k mé radosti má hlavičku po mamince. Což se ukázalo trochu na škodu, jelikož při koupání ve vodě jsme měli co dělat, abychom poznali, kdo je kdo :-D. Moc děkuji Péti, Martinovi a Maxíkovi, že kvůli nám jeli takovou dálku, moc si toho vážím. Aby to Astonkovi nebylo líto, tak má také pár nových fotek na své stránce zde. A už se nemůžu dočkat neděle, až uvidím i ostatní dětičky!

 oddelovaci cara

21.7.2017

Tak to máme konečně černé na bílém! Naše chovatelská stanice má svého prvního šampiona krásy!!!

 oddelovaci cara

5.7.2017

Klubová výstava RK CZ Kelč - rozhodčí p. Andrew Beare (IRL)

Ebony Kiss Bohemian Ariston (třída pracovní) - Výborná 3

Posudek: 4letá fena, dobrá hlava, tmavé oko, skus nůžkový, dobrá délka krku, správná ramena, správná horní linie, malinko přes váhu, pěkné úhlení kolenou, pěkně utvářené tlapky, velmi dobrá srst, správný pohyb

 oddelovaci cara

30.6.2017

Berta asistentka :-)

 oddelovaci cara

24.6.2017

MVP Brno - rozhodčí p. Marko Lepasaar (EST)

Ebony Kiss Bohemian Ariston (třída pracovní) - V2, res. CAC

 oddelovaci cara

16.6.2017

Andy u nás na prázdninách :-)

 oddelovaci cara

13.6.2017

Tak i Missi se v neděli pokusila o složení retrieveří maturity a dopadla opět výborně! OVVR složila v první ceně a také na samé čtyřky! Jsem na ni moc pyšná! Blahopřeji majitelům Olince a Pavlovi a děkuji za jejich péči, jakou Missince poskytují. Jsem moc ráda, že jsou ty naše děti nejenom krásné, ale i tak šikovné :-)

OVVR Topolná

Artemis Shine of Night "Missi" - prospěla, I. cena

 oddelovaci cara

22.5.2017

Další krásný úspěch je tu! V neděli 14. května absolvovala Zarinka ověření vlohových vlastností retrieverů. Reprezentovala naši CHS nejlépe, jak mohla, jelikož s páníčkem Honzou splnila zkoušky v I. ceně na plný počet bodů!!! Jsme na Zarinku moc pyšní! Majitelům Pařízkovým moc gratulujeme a přejeme hodně štěstí do dalších zkoušek.

OVVR Kařez

Arietta Shine of Night "Zara" - I. cena, 232 bodů z 232!

 oddelovaci cara

7.5.2017

V neděli jsme se vypravili na klubovou výstavu KCHLS do Humpolce. I když se nám tam ještě nikdy nepodařilo dosáhnout nejvyšších příček, máme to tam moc rádi, protože prostředí je tam opravdu nádherné, pokud tedy zrovna neprší jako letos a bahno nečvachtá na každém kroku :-). Moc jsem od této výstavy neočekávala, jelikož bylo přihlášeno opět hodně flatíků a v pracovní třídě dokonce 7 fen, tudíž konkurence vysoká. Ale Ebby nezklamala, je teď opravdu v pěkné kondici (pravda, pořád stále ještě trochu blahobytnější, než by měla :-)), ale mezi konkurencí se neztratila a umístila se na krásném druhém místě. A co více, toto umístění nám stačilo ke splnění poslední podmínky k dokončení šampionátu, takže odteď se Ebby bude moci pyšnit titulem ČESKÝ ŠAMPION KRÁSY!

Speciální výstava retrieverů - rozhodčí p. Sergio Scarpellini (ITA)

Ebony Kiss Bohemian Ariston (třída pracovní) - V2, res. CAC => Šampion CZ

 oddelovaci cara

30.4.2017

Pár fotek našich ročních dětiček:

Aireenka
 

Abbynka
 

Otárek
 

Astonek

 oddelovaci cara

26.4.2017

Dnes je přesně 1 rok, co se u nás narodila naše první štěňátka! Přeji všem prckům všechno nejlepší k narozeninám a ať dělají páníčkům jen a jen radost!

 oddelovaci cara

15.4.2017

Ebby oslavila 4. narozeniny!

 oddelovaci cara

2.4.2017

První dubnovou neděli jsme si udělaly dámskou jízdu a spolu s naší kamarádkou Majdou a její maďarkou Angie jsme poprvé vyrazily na výstavu na Slovensko. Pan rozhodčí byl moc milý a bylo vidět, že ho Ebby zaujala hned na první pohled, takže jedno kolečko v kruhu, moc pěkný posudek, rychlé posouzení soupeřky a už jsme stály vítězně na prvním místě s titulem CAC a ještě jsme si vyslechly, jak je Ebby krásně harmonická a úžasně stavěná fena.

Spolu s vítězkami ostatních tříd jsme poté běhaly o další vyšší titul. CACIB získala fenka Arwen ze třídy šampionů, která je podle mého názoru naprosto dokonalá a jen tak někdo se jí nevyrovná, a vůbec první res. CACIB jsme k mojí radosti obdržely my! Ebby tak byla druhou nejlepší fenou výstavy a ziskem CACe se stává také čekatelem Slovenského šampiona krásy :-)

Danube Duocacib Bratislava - rozhodčí p. Miloš Kašpar

Ebony Kiss Bohemian Ariston (třída pracovní) - V1, CAC, res. CACIB

Na odpoledne jsme si naplánovaly menší výlet na zříceninu Plavecký hrad. Počasí nám přálo dokonale, takže nesmí chybět pár fotek z nezbytného pózování :-)

 oddelovaci cara

8.3.2017

Airuška a Astonek

 oddelovaci cara

7.2.2017

Uplynulý víkend jsme strávili na výstavě Duocacib v Brně. Oba dny posuzovali flatíky uznávaní zahraniční rozhodčí, což se projevilo na počtu přihlášených pejsků, kterých bylo v sobotu rekordních 72. Oba páni rozhodčí měli k pejskům úžasný přístup, posuzovali velice poctivě a zároveň i přísně, především v neděli, kdy třetina pejsků dostala VD.

O to více nás těší naše výsledky. Ebby dostala po oba dny výbornou a moc krásné posudky, ačkoliv by potřebovala o nějaké to kilečko méně :-). V sobotu měla svoji výstavní premiéru v nejpočetněji obsazené třídě 13ti mladých fen také "Missi", světle fialová holčička z našeho prvního vrhu. I když to neměla na poprvé vůbec jednoduché, protože pan rozhodčí posuzoval opravdu důkladně a velice dlouho, takže Missi přišla na řadu až asi o půl třetí odpoledne, zvládla to také na výbornou, k čemuž moc gratulujeme!

Duocacib Brno - sobota, rozhodčí p. Martin O'Donoghue (IRL)

Artemis Shine of Night "Missi" (třída mladých) - Výborná

Ebony Kiss Bohemian Ariston (třída otevřená) - Výborná 3

Neděle - rozhodčí p. Henric Fryckstrand (SWE)

Ebony Kiss Bohemian Ariston (třída otevřená) - Výborná 4

Missi
 

Ebby

 oddelovaci cara

26.1.2017

Krásné zprávy nám chodí také od našich "dětiček", které právě dnes slaví 9 měsíců. Na ukázku přidávám pomocnici Agátku a roztomilého Otárka.

 oddelovaci cara

7.1.2017

První lednovou sobotu nového roku jsme jako každoročně strávili na Hanácké národní výstavě psů v Brně, kde se prezentovali Ebby a Andy. Flatíky posuzoval pan rozhodčí z Rakouska a naši svěřenci se mu sice líbili, ale na nejvyšší příčky nám to tentokrát nestačilo. Oba obdrželi moc pěkné posudky a shodně obsadili třetí příčky ve svých třídách.

Hanácká NVP Brno - rozhodčí p. P. Berchtold (A)

Andy Shine of Night (třída dorostu) - Velmi nadějný 3

Ebony Kiss Bohemian Ariston (třída pracovní) - Výborná 3

 

Na výstavě jsme se potkali také s Missi, která nám přijela ukázat, v jakou dospívá krasavici :-). Zároveň si to tam přijela omrknout, jelikož ji výstavní premiéra čeká také už brzy.

Missi

Andy (vlevo) a Missi s páníčky

 

Archiv novinek

2016   |    2013-2015