- Novinky 2021 -

24.12.2021

pf 2022oddelovaci cara

 20.11.2021

Letošní výstavní sezonu jsme zakončily na Slovensku ziskem dalšího šampionátu! A teď už nás čekají přípravy na štěňátka. Více informací o plánovaném vrhu "C" zveřejníme už brzy.

Danube Cacib Bratislava - rozhodčí Jozef Jursa (SK)

Bazooka Shine of Night (třída pracovní) - V1, CAC => Slovenský šampion krásy

 

 

17.10.2021

Přidávám pár podzimních pozdravů od našich odchovánků

Bluty a Buffy

Bazi s kamarádkami, Bax         

 

1.10.2021

V pátek 1. října jsme s Bazookou vyrazily na nejvýznamnější událost tohoto roku - a sice světovou výstavu psů, která se po 31 letech konala opět v Brně. Jelikož takovou příležitost už nikdy mít nebudeme, moc jsme se na tento den těšily. Účast byla obrovská, atmosféra mnohem honosnější než na kdejaké jiné výstavě a výsledky trochu překvapivé. Bazi přerušila své vítězné tažení a jako každý správný šampion si odvezla svoje první VDčko :-D. Takže ačkoliv nás výsledek zrovna nepotěšil, určitě stálo za to, nasát tuto úžasnou atmosféru a proběhnout se mezi ostatními nádhernými flatíky na takovém krásném světlém koberci :-D.

World Dog Show Brno - rozhodčí Claudia Berchtold (AT)

Bazooka Shine of Night (tř. pracovní) - Velmi dobrá

Překvapivě téměř všechny tituly posbírali flatíci ze Švédska z chovatelské stanice Caci's, odkud pochází také Bazinky tatínek Lucky (Caci's Dark Chocolate of Love). Ten ve svých 9 letech obsadil krásné druhé místo v silně obsazené třídě šampionů a celkově se stal druhým nejhezčím psem výstavy za dalším psím šampionem z CHS Caci's. Moc gratulujeme!

Tatínek vrhu "B" Caci's Dark Chocolate of Love - V2, res. CAC, res. CACIB

 

28.9.2021

Dnes přináším úžasnou novinu! Andy s pánečkem Alešem úspěšně složil retrívří maturitu OVVR a splnil tak poslední podmínku chovnosti. Po nezbytném vyřízení formalit se tak stane prvním chovným psem pocházejícím z naší chovatelské stanice. Majitelům moc gratulujeme!!

28.8.2021

Bazinky CACová výstavní šňůra pokračuje :-D. Přihlásila jsem několik mezinárodních výstav, abychom se pokusily doběhat českého šampiona a povedlo se hned napoprvé!

Duocacib Brno (SO) - rozhodčí Jozef Jursa (SK)

Bazooka Shine of Night (tř. pracovní) - Výborná 1, CAC => Šampion krásy CZ

 

Duocacib Brno (NE) - rozhodčí Lenka Frnčová

Bazooka Shine of Night (tř. pracovní) - Výborná 1, CAC

 

MVP Mladá Boleslav - rozhodčí Leoš Jančík

Bazooka Shine of Night (tř. pracovní) - Výborná 1, CAC

 

A po výstavách zasloužený odpočinek - procházka s Buffy a Briou

Bria poprvé plave :-D

Buffy a Bria


 

8.8.2021

Na výstavu vyrazil také náš odchovánek Baxík. Reprezentoval naši chovatelskou stanici na Klubové výstavě retriever klubu v Horce nad Moravou a v početně obsazené třídě obdržel známku výborná. Moc gratulujeme!

Klubová výstava Horka nad Moravou - rozhodčí Matija Ficko (SLO)
Baxter Shine of Night (tř. otevřená) - Výborný

 

2.8.2021

Uplynulý víkend jsme jako už každoročně strávily na Klubové a speciální výstavě KCHLS v Humpolci. Letos nám o výstavy úplně nešlo, neboť Bazinka má z klubových výstav vše splněno (nebo jsem si to aspoň myslela:-D), ale spíše jsme se těšily, že si užijeme společný víkend s přáteli. Nicméně Bazi, ačkoliv je téměř bez srsti, získala od obou rozhodčích moc krásné posudky, vyhrála třídu pracovní a v bohaté konkurenci se v sobotu stala 2. nejlepší fenou a v neděli se rovněž probojovala mezi 3 nejlepší feny. Výstavy byly moc pěkné, přihlášeno bylo rekordních 500 retrívrů, v sobotu nechybělo sluníčko a v neděli proslulý humpolecký déšt :-D. Užily jsme si krásný víkend a Bazinka se navíc stala také Klubovým šampionem KCHLS!

Klubová výstava Humpolec - rozhodčí p. Alessandro Zeppi (ITA)

Bazooka Shine of Night (tř. pracovní) - Výborná 1, CAC

Posudek: lovely female, excellent topline and angulation front and rare, excellent chest development, strong bones, correct feet, excellent topline and tail set, lovely temperament, sound movement with correct tail

 

Speciální výstava Humpolec - rozhodčí p. Radim Kašpar

Bazooka Shine of Night (tř. pracovní) - Výborná 1, CAC => KLUBOVÝ ŠAMPION KCHLS!!!

Posudek: 3letá fena výborného typu i rámce, hezká hlava, milý výraz, výborné předhrudí, výborné zaúhlení obou párů končetin, výborná hřbetní linie, výborná mechanika pohybu, krásná prezentace

 

25.7.2021

Bazinka a její sourozenci z vrhu "B" slaví 3. narozeniny! Přejeme jim všechno nejlepší, hlavně zdraví a krásný, dlouhý a spokojený život po boku jejich páníčků.

 

17.7.2021

Život jde dál a my jsme po téměř roční pauze vyrazily s Bazi opět na výstavu. Na české rozhodčí většinou moc nehlásím, ale vzhledem k dlouhé prodlevě, kdy se výstavy nekonaly, a vzhledem k tomu, že už nám výstavy chyběly a že se nějaké se zahraničními rozhodčími asi jen tak konat nebudou, udělala jsem výjimku a přihlásila národní výstavu v Mladé Boleslavi. No a byla to chyba :-D. Výstava byla sice v krásném prostředí, nicméně paní rozhodčí nás absolutně nenadchla. No a popravdě ani my ji :-D. I tak si ale Bazinka odváží dalšího CACe :-)

NVP Mladá Boleslav - rozhodčí Kristína Vaníčková

Bazooka Shine of Night (tř. pracovní) - Výborná 1, CAC

 

23.6.2021

Dnes se na nebi rozsvítila ta nejjasnější hvězdička. Večer nás opustila Ebinka, zakladatelka naší chovatelské stanice, naše první "papírová" fenka, díky které tohle všechno začalo. Na tento okamžik nemůže být člověk asi nikdy připravený, nicméně její odchod byl tak rychlý a nečekaný... V našich srdcích ale zůstane navždy a jsem ráda, že kousek sebe a svou úžasnou povahu stihla předat svým 21 potomkům. Dávej na nás seshora pozor, beruško naše!

 

1.6.2021

Dnes jsme v Českých Budějovicích uspořádali menší setkání jihočeských odchovů. Děkuji moc majitelům, ráda jsem Bannie a Bailyho opět viděla a budu se těšit zase někdy příště, třeba i v hojnějším počtu :-)

Bazooka, Baily a Bannie

mini sraz

 

30.4.2021

Duben je u nás měsícem narozenin. 15. dubna oslavila už 8. narozeniny naše Ebby a zařadila se tak mezi veterány! Jak rychle to uteklo. Všechno nejlepší, holčičko naše, a do dalších let hlavně zdraví!

A v pondělí 26. dubna oslavila 5. narozeniny štěňátka z našeho prvního "A" vrhu. Přejeme i jim všechno nejlepší a krásný život po boku svých rodin!

Ebby 8 narozeniny

 

5.4.2021

Ani pracovně nezahálíme. Tady jedna aktuální fotka z výcviku

Bazi, Terra, Ebby

 

14.3.2021

Přidávám pozdravy od našich odchovánků. Jsem moc ráda a děkuji všem majitelům, kteří mi posílají fotky, že mám v dnešní době alespoň takto možnost vidět, jak nám dětičky rostou, když osobnímu setkání tato doba vůbec nepřeje. Moc děkuji!

Buffy a Barchi

BuffyBarchi

Bannie

Bannie

Abby a Missi

AbbyMissi

Berta

Berta

 

18.2.2021

Užíváme si sněhu a kamarádů

 

1.1.2021

Nový rok je tu a poprvé po několika letech nezačínáme příspěvkem z Hanácké národní výstavy v Brně. Bohužel už téměř rok nám doba nepřeje s veškerými psími událostmi, proto bych letos ráda začala takovou menší rekapitulací loňského roku a představila naše plány do budoucna.

S Ebinkou jsme žádné velké plány v roce 2020 neměly, jelikož výstavně splnila už všechno, o čem jsem vůbec kdy mohla snít. Nicméně pohrávala jsem si s myšlenkou, že bychom zkusily ještě nějaké další lovecké zkoušky, protože pro lovečinu se Ebby narodila a její nos je opravdu výjimečný. Bohužel všechny naše plánované zkoušky byly na podzim zrušeny, takže jsme se žádné akce nezúčastnily a pravděpodobně už ani nezúčastníme.

Ebby si tedy užívá zaslouženého klidu, procházek a naší společnosti. Letos oslaví 8. narozeniny, tak uvidíme, jestli se nám ještě někdy poštěstí a proběhne se na výstavě v kruhu ve třídě veteránů, byla bych moc ráda.

Ebbynka

S Bazinkou jsme toho zvládly více. Hned v lednu si stihla rozběhat dospěláckého šampiona krásy jak u nás v ČR, tak i na Slovensku. Ani pracovně jsme nezahálely, v červnu se nám podařilo úspěšně absolvovat OVVR a Zkoušky vodních prací, díky čemuž se nám podařilo Bazi uchovnit. Ostatní lovecké zkoušky byly opět zrušeny, ale máme tak aspoň nějakou motivaci do následujících let.
V letošním roce bychom chtěly zkusit doběhat šampionáty a zúčastnit se dalších loveckých zkoušek. Tak doufejme, že se nějaké hromadné akce konat budou. A v roce 2022 se snad v naší chovatelské stanici dočkáme opět štěňátek...

Bazinka

Minulý rok nepřál ani pravidelnému srazu našich odchovánků, tak doufám, že tento rok bude přívětivější a my se opět v hojném počtu s našimi čtyřnohými parťáky všichni sejdeme.

Přejeme vám všem, majitelům našich štěňátek i všem našim příznivcům, do nového roku jen to nejlepší a budeme doufat, že následující rok bude lepší než ten uplynulý a že jej všichni ve zdraví přečkáme.

holky

 

Archiv novinek

2020    |    2019   |    2018   |    2017   |    2016   |    2013-2015